Hlavní navigace

Nemůžete najít pronájem? Služba Dodomo se za vás zaručí, že jste solventní

Sdílet

Lenka Kašparová 29. 8. 2019

Nová služba Dodomo usnadní pronajímatelům výběr budoucího nájemníka tím, že si ho prověří ve veřejně dostupných registrech, jako je například centrální evidence exekucí, insolvenční rejstřík, katastr nemovitostí, obchodní rejstřík nebo databáze dlužníků zdravotních pojišťoven. Služba nahrazuje běžnou hotovostní kauci a pronajímateli ručí za nájemníka až do výše třech nájmů nebo 150 tisíc Kč.

Služba funguje tak, že nájemce nebo někdo, kdo má jeho souhlas se zpracováním osobních údajů, zadá do formuláře na našem webu základní osobní data. Na základě těchto informací bude nájemci vystaven certifikát, který je v případě kladného hodnocení důkazem toho, že se jedná o důvěryhodného člověka, který není v exekuci a nikde nedluží, popisuje Tomáš Rákosník, jeden ze zakladatelů služby Dodomo.

Službu Dodomo platí budoucí nájemník. Poplatek činí 15 % z hodnoty krytí. Tedy v případě, že nájemné je 12 000 a majitel po vás chce kauci ve výši dvou měsíčních nájmů (tedy 24 000 Kč), služba vás vyjde na 3600 Kč. Dodomo za vás ručí, že zaplatí vaše případné dluhy na nájemném či jiný náklad spojený s bydlením. Ovšem s tím, že je po vás bude poté zpětně vymáhat. Pronajímatel si o neuhrazenou splátku nájmu může zažádat prostřednictvím emailu nebo telefonu.

Kauce pronajímateli slouží jako jistota v případě, že řádně neplatíte nájemné nebo poškodíte byt či dům, který je předmětem pronájmu. Dle zákona má ale pronajímatel povinnost kauci uložit na účet a v případě bezproblémového ukončení nájmu vám kauci vrátit i s úroky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).