Hlavní navigace

SumUp rozšiřuje akceptaci karet, nově umí všechny světové kartové systémy

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 29. 8. 2019

Platební terminál britské společnosti SumUp Payments Limited nově umí akceptovat téměř všechny mezinárodní platební systémy. V jednom zařízení tak obchodník získá příjem platebních karet Mastercard, Visa, American Express a nově také Discover, Diners Club a Union Pay. K „dokonalosti“ tak už chybí jen ruský platební systém MIR.

Pro české obchodníky má SumUp jednoduchý ceník:

  • Měsíční paušál: 0 Kč
  • Poplatek: 1,95 % z transakcí (jedno jakou kartou)

K akceptaci potřebujete koupit ještě platební terminál. SumPup nabízí dva typy:

  1. SumUp Air za 1209 Kč – terminál propojíte s aplikací v chytrém mobilu a obratem akceptujete karty.
  2. SumUp 3G za 3024 Kč – jde o samostatný terminál s vestavěnou kartou SIM, nepotřebujete jej propojovat s vlastním mobilem.

Tip: Získejte terminál levněji

Pokud si terminál SumUp objednáte přes tento odkaz, základní platební terminál SumUp Air získáte levněji, tj. za 569 Kč místo 1209 Kč. Všechny ceny jsou včetně DPH.

Při stávající konkurenci v oblasti akceptace karet je poplatek z transakcí docela vysoký, na druhé straně absence paušálu tím snižuje skutečnou výši poplatku, který by obchodník platil s jinak běžným měsíčním paušálem. SumUp není vhody pro platby ve velkém objemu (to konkurence zvládne lépe), ale pro menší obchodníky, kteřé chtějí akceptovat karty, je efektivním řešením za dobrou cenu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).