Hlavní navigace

Naše internetové obchody jsou výhodnější než ve zbytku EU. Jen mzdy pořád zaostávají

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 2. 2012

V České republice, Maďarsku a na Slovensku jsou nižší ceny při nákupu na internetových obchodech, než je průměr Evropské unie. Alespoň podle průzkumu agentury Civic Consulting pro Evropskou komisi. 

Nakupování na internetových obchodech je vedeno důkladným porovnáváním ceny zboží a snahou ušetřit. Čtěte více: Češi si oblíbili internetové obchody. Nakupuje jich tam o třetinu více

To dokládá i studie. Podle ní u nás 29 % lidí na internetových obchodech utratí částku 5–12,5 tisíc korun ročně (průměr EU 27 %). Částku 12,5–25 tisíc korun utratí plná čtvrtina Čechů (v EU jen 19 %).

Průměrná měsíční útrata dosahuje 20,8 tisíc korun, přičemž medián (nejčastější hodnota) je 11,5 tisíc korun. Průměr EU je 23,5 tisíc korun a medián je na 11 tisících Kč. Ceny jsou podle studie vyšší, než je průměr EU, jen v kamenných obchodech. Čtěte také: Test: Televizi v hypermarketu nekupujte, proděláte tisíce

Že je v ČR vyšší cenová hladina než v mnohých státech EU, je obecně známé, stejně tak to, že na internetu jsou nižší ceny než v klasických obchodech. Potěšující však je, že z průzkumu vyplynulo, že ceny na českém internetu jsou nižší, než je průměr EU, a proto se mohou české internetové obchody stát oblíbeným nákupním cílem zahraničních zákazníků, upozorňuje Jitka Součková, marketingová ředitelka Kasa.cz. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).