Hlavní navigace

Napálení spotřebitelé mohou ušetřit za právníka. Pomohou jim hromadné žaloby

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 6. 2013

Dnešním dnem byl spuštěn projekt Hromadné žaloby.cz. Při té příležitosti jeho tvůrci rovnou představili jména prvních společností, na které budou žaloby namířeny. Jedná se o společnost UPC ČR, Český inkasní kapitál a Bezreklamky.

Projekt Hromadné žaloby.cz může pomoci jednotlivým spotřebitelům hájit svá práva proti podvodníkům nebo těm, kteří se chovají protiprávně. Kromě většího tlaku může spojení více spotřebitelů přinést také úspory nákladů na právní zastoupení.

Pro připojení k projektu je nutné na webu www.hromadnezaloby.cz vyhledat, zda už existuje žaloba proti společnosti, se kterou chcete jít do sporu. Pokud zde už taková žaloba je, můžete se k ní přidat, pokud není, je možné dát na webu podnět k jejímu založení. 

Po dosažení určitého počtu účastníků autoři projektu spotřebitele kontaktují, osloví advokáta (na základě plné moci) a nechají jej předložit nezávaznou nabídku právního zastoupení. V ideálním případě se může advokát nechat zastupovat za to, co na protistraně v případě úspěchu ve sporu vysoudí na nákladech za právní zastoupení. Nemusí to tak ale být vždy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).