Hlavní navigace

Na dovolenou se chystá 80 % Čechů. Někteří však riskují a jedou bez pojištění

Sdílet

Na dovolenou se v létě 2017 chystá 80 % Čechů. Téměř polovina (44 %) plánuje vyrazit k moři. Druhá polovina plánuje dovolenou trávit v České republice, a to nejčastěji na své chatě, případně v penzionu. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro Air Bank.

Pokud už Češi plánují dovolenou u moře, preferují buď dopravu vlastním autem (48 %) nebo letadlem (41 %). Dopravě zájezdovými autobusy se dotázaní spíše vyhýbají. Služby cestovních kanceláří využije 48 % respondentů.

Dovolenou vnímají lidé jako možnost odpočívat a být s rodinou. Naprostá většina plánuje na dovolenou odjet se svými nejbližšími, tedy dětmi a partnerem anebo jen s partnerem. Pokud by si lidé mohli vybrat, s kým by letošní dovolenou chtěli strávit ve skutečnosti, rodina by pro ně stále zůstala první volbou. Zajímavý rozdíl se ale ukázal u mladších respondentů. S rodiči pojede na dovolenou více než čtvrtina lidí do třiceti let, ve skutečnosti si to ale přeje jen každý desátý. Radši než s mámou a tátou by mladí chtěli jet se svým partnerem nebo přáteli, říká Tomáš Motl, který vede oddělení výzkumu trhu v Air Bank.

Pětina cestujících při dovolené riskuje a vyráží bez cestovního pojištění. To nemusí být moudré rozhodnutí, zvláště při cestování do vzdálených destinací. V rámci Evropské unie ještě můžete využít průkazku pojištěnce, ale v Africe nebo Asii vám nepomůže ani to a případný úraz se může prodražit až do statisíců. O tomto tématu jsme psali v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).