Hlavní navigace

Začít s vlastním podnikáním? Češi by rádi, ale bojí se krachu

Sdílet

Více než polovina českých zaměstnanců (56 %) by si ráda vyzkoušela možnost vlastního podnikání a živila se tímto způsobem. Od učinění prvního kroku je ale odrazuje strach z případného krachu. Většina z nich tak upřednostní možnost pokračovat v kariéře zaměstnance, ideálně pak ve střední nebo menší firmě. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Randstad.

Pro 25 % dotázaných by byla nečekaná výpověď v práci důvodem, proč se pustit do vlastního podnikání. Pokud je ale současný stav stabilní, do ničeho se pouštět neplánují, ačkoli by podnikat chtěli. Reálně uvažuje o podnikatelské dráze jen 15 % českých zaměstnanců. Začít úspěšné podnikání něco stojí, a řeč zdaleka není jen o penězích. Kromě financí je potřeba obětovat i mnoho volného času a energie, nepolevit v náročných situacích, jít si za svým a hlavně nepropadat panice v případě, že vše hned neběží podle plánu. Podnikání přináší mnohem více svobody, ale také více zodpovědnosti, říká Hana Púllová, ředitelka společnosti Randstad.

Pro 29 % respondentů je začátek vlastního podnikání synonymem pro možnost získat více příležitostí. Ale 70 % zaměstnanců je přesvědčeno, že díky globalizaci to mají menší podnikatelé s přežitím velice těžké. Tuto zkušenost přiznalo 32 % dotázaných, kteří již nějakou firmu rozběhli, ale podnikání se nakonec nedařilo.

V poslední době v ČR roste i startupů. Najít uplatnění v takovém podniku by se líbilo 39 % zaměstnanců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2017 15:42

    Robinhudecek (neregistrovaný) ---.home.99maxprogres.cz
    16. 8. 2017 19:33 redakčně smazáno, důvod: ****SPAM***
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).