Hlavní navigace

Na co by Češi nejčastěji využili služeb advokátů?

Sdílet

Přes 90 % Čechů by využilo služeb právníka v případě, že by museli řešit nějaký trestní problém. Jestliže by se problém týkal ochrany práv dítěte nebo o rozvodové řízení, zašlo by za právníkem jen 80 % Čechů. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro advokátní kancelář Taylor Wessing.

Využil/a byste služeb advokáta, pokud byste řešil/a problémy v těchto oblastech?
Autor: Advokátní kancelář Taylor Wessing

Využil/a byste služeb advokáta, pokud byste řešil/a problémy v těchto oblastech?

Ženy by právnické služby nejčastěji využily v situaci, kdy by došlo k rozvodu (36 %). Pro muže by naopak nejčastějším důvodem bylo dědictví (29,7 %) a nákup nemovitosti (25,7 %).

Pokud už ale respondenti někdy reálně o pomoc advokáta zažádali, bylo to nejčastěji při řešení vztahů v rodině. Zatím nikdy nemuselo služeb advokáta využít 68 % dotázaných. Dalších 19 % využilo takových služeb jedenkrát a 13 % Čechů má již více než jednu zkušenost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2016 14:09

    Martina (neregistrovaný) ---.fnusa.cz

    Má někdo zkušenost, zda je vhodné mít zastupování a právníka při návrhu na zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví? A nakolik je vyřešení spoluvlastnictví prostřednictvím soudu úspěšné? Jedná se o nemovitost, kde jeden vlastník profituje na druhém, nemovitost užívá, neplatí druhé straně žádný pronájem a odmítá jakoukoliv dohodu o vypořádání (tedy nechce odkoupit polovinu za cenu znaleckého posudku a odmítá i společný prodej nemovitosti a vypořádání dle podílu).
    Nemám totiž představu, na kolik peněz by mě vypořádání prostřednictvím soudu vyšlo, nakolik by bylo úspěšné.
    Díky za názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).