Spočítejte si...

Zavřít

Na co by Češi nejčastěji využili služeb advokátů?

Přes 90 % Čechů by využilo služeb právníka v případě, že by museli řešit nějaký trestní problém. Jestliže by se problém týkal ochrany práv dítěte nebo o rozvodové řízení, zašlo by za právníkem jen 80 % Čechů. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro advokátní kancelář Taylor Wessing.

Využil/a byste služeb advokáta, pokud byste řešil/a problémy v těchto oblastech?
Autor: Advokátní kancelář Taylor Wessing

Využil/a byste služeb advokáta, pokud byste řešil/a problémy v těchto oblastech?

Ženy by právnické služby nejčastěji využily v situaci, kdy by došlo k rozvodu (36 %). Pro muže by naopak nejčastějším důvodem bylo dědictví (29,7 %) a nákup nemovitosti (25,7 %).

Pokud už ale respondenti někdy reálně o pomoc advokáta zažádali, bylo to nejčastěji při řešení vztahů v rodině. Zatím nikdy nemuselo služeb advokáta využít 68 % dotázaných. Dalších 19 % využilo takových služeb jedenkrát a 13 % Čechů má již více než jednu zkušenost.

Češi vydají za bydlení nejčastěji 20 - 30 % příjmů Kde se letos nejvíce kradla auta?        
Martina
Martina (neregistrovaný) ---.fnusa.cz
29. 11. 2016 14:09 Nový

Zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví

Má někdo zkušenost, zda je vhodné mít zastupování a právníka při návrhu na zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví? A nakolik je vyřešení spoluvlastnictví prostřednictvím soudu úspěšné? Jedná se o nemovitost, kde jeden vlastník profituje na druhém, nemovitost užívá, neplatí druhé straně žádný pronájem a odmítá jakoukoliv dohodu o vypořádání (tedy nechce odkoupit polovinu za cenu znaleckého posudku a odmítá i společný prodej nemovitosti a vypořádání dle podílu).
Nemám totiž představu, na kolik peněz by mě vypořádání prostřednictvím soudu vyšlo, nakolik by bylo úspěšné.
Díky za názory.