Hlavní navigace

Kde se letos nejvíce kradla auta?

Sdílet

Od ledna do října 2016 bylo v České republice dle policejních statistik ukradeno více než 4000 automobilů. Nejvíce aut zmizelo v Praze, a to celá třetina.

Krádeže vozidel v ČR leden až říjen 2016
Autor: SHERLOG SecurityCar

Krádeže vozidel v ČR leden až říjen 2016

Naopak nejméně aut bylo ukradeno v Karlovarském kraji a na Vysočině. Současná objasněnost krádeží je velice nízká, a sice 21 %. Meziročně se však počet kradených vozů snížil o 19 %.

Vývoj autokriminality vykazuje s výjimkou roku 2013 dlouhodobě klesající trend. Počet krádeží dvoustopých vozidel v roce 2015 meziročně poklesl o 28 procent, uvedla Jana Horáková z odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra.

Nejčastěji se v České republice kradou vozy značky Škoda, a to Škoda Octavia a Škoda Fabia. Dále pak Volkswagen, Ford či Renault. Výjimkou ale nejsou ani vozy, jejichž pořizovací cena přesahuje 1 000 000 Kč. Jedná se například o vozy značky Land Rover, vyšší řady BMW, Audi či Mercedes. Tyto vozy jsou často kradeny takzvaně na zakázku a mají směřovat mimo Českou republiku, přiblížil Petr Rybníček, specialista na zabezpečení a vyhledávání vozidel systémem SHERLOG.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).