Hlavní navigace

Češi vydají za bydlení nejčastěji 20 - 30 % příjmů

Sdílet

Přibližně čtvrtina českých domácností dává na pokrytí nákladů na bydlení průměrně 20 – 30 % svých příjmů. Vyplynulo to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot. Další čtvrtina domácností utratí za bydlení méně než 20 %. U každé šesté domácnosti ale náklady přesahují polovinu veškerých příjmů.

Jaké procento z příjmů vaší domácnosti tvoří zhruba náklady na bydlení?
Autor: Wüstenrot

Jaké procento z příjmů vaší domácnosti tvoří zhruba náklady na bydlení?

Do 4000 Kč za náklady na bydlení se vejde 13 % domácností. Do 6000 Kč pak 37 % domácností a v rozmezí 6000 Kč – 10 000 Kč se pohybuje 36 % domácností. Nad 10 000 Kč za bydlení vydá 27 % domácností.

Češi preferují vlastní bydlení, do kterého jsou ochotni investovat a v případě potřeby si na něj i půjčit peníze. Dle průzkumu čerpá nějaký typ půjčky na bydlení 38 % Čechů. Třetině z nich nečiní problém tuto půjčku splácet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 11. 2016 15:37

    Lumír (neregistrovaný) 151.80.238.---

    Tak ono jestli dávat měsíčně 12tisíc za nájem a nebo tím splácet hypotéku za vlastní bydlení, tak to raději taky investuji do vlastního a mám jistotu, že jednou mi to bude říkat pane. Podnájem beru spíše jako takový startovní můstek. Další výdaje jako pojistky a energie už jsou pak individuální, jak je kdo schopný si zařídit. Pojistky nám třeba celkem solidně spravuje kooperativa a na energiích máme něco málo přes rok comfrt energy, a s obojím jsme převážně spokojeni, myslím si, že to máme obě dobře nastavené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).