Hlavní navigace

Ministerstvo průmyslu chválí vlastní rozhodnutí, nekvalitních pohonných hmot je méně

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 7. 2011

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) si pochvaluje rozhodnutí zveřejňovat čerpací stanice, u kterých Česká obchodní inspekce našla nekvalitní palivo a zavedení přísnějších kontrol. Podle ministerské tiskové zprávy to pomohlo významně zlepšit kvalitu pohonných hmot prodávaných v České republice. Více: Mobilní laboratoř na místě zakáže prodej nekvalitních pohonných hmot

Oporu pro toto tvrzení nachází MPO v průběžných výsledcích kontrol České obchodní inspekce (ČOI). Ta při svých kontrolách od ledna do června letošního roku zjistila na českých čerpačkách 5,7 % nekvalitní nafty a jen 1,7 % nekvalitního benzinu. V loňském roce to bylo za stejné období 9,9 % nejakostních naft a 5,5 % benzinů, píše se v tiskové zprávě.

Za prvních šest měsíců letošního roku zatím Česká obchodní inspekce zkontrolovala 989 vzorků benzinů a motorové nafty, do normy se jich nevešlo 37. Vloni ČOI za stejné období zkontrolovala 810 vzorků a problémy našla u 64 z nich. Markantní zlepšení je hlavně v kvalitě benzínů – ze 481 kontrolovaných vzorků jich nevyhovělo jenom osm. V praxi to znamená, že na problematický benzin ČOI narazila jen u jedné z 60 zkontrolo­vaných benzinek, dodává ministr Martin Kocourek.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).