Hlavní navigace

ZUNO Bank startuje příští týden

Jiří Hovorka

O dalšího nováčka se bankovní trh v Česku rozroste příští týden. ZUNO Bank, internetová banka ze skupiny Raiffeisen Bank International, tento termín ohlásila v tiskové zprávě. Banka již funguje na Slovensku, kde nabízí dva typy běžných účtů (jeden zdarma, druhý zdarma za splnění určitých podmínek), spořicí účet a terminovaný vklad.

Naším primárním cílem je překonat úspěch na Slovensku a nabídnout českým klientům inovativní přístup ke správě bankovních účtů. Jako první a jediná skutečná online banka v České republice nepochybujeme o tom, že se nám to podaří, říká András Hámori, předseda představenstva ZUNO BANK.

Dalšími nováčky na bankovním trhu jsou Equa bank a Air Bank, která by svou činnost měla zahájit v září.


Našli jste v článku chybu?
 • 13. 7. 2011 8:56

  Stále nováček u Fia (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Spíše mne fascinuje, že ZUNO to za týden spouští a na jejich českém webu nic podstatného není... To je ochrana před ČNB, kdy vše podstatné drží až do oficiálního spuštění v tajnosti?!

  Kdyby měli úroveň služeb podobnou RB možná bych k nim přešel. Na Fio se mi celkem těžce zvyká. Nemyslím tím, že Fio je špatné, zdají se být polehliví a funguje u nich obsluha na pobočkách (což vítám a myslím že ZUNO nic takového nenabídne), ale... když vezmu v úvahu že jejich hlásiče (informace o stavu mých financí) mi nejsou prakticky k ničemu zejména z důvodu že karta není jejich (což se prý časem změní), papírový výpis je také celkem k ničemu *... (viz dále)...

  Účet u Fia si nějakou dobu nechám a uvidím, již teď jsem si částečně zvykl a začal účet používat naprosto odlišným způsobem než například právě u Raiffeisen bank. V každém případě, je pro mne přijatelnější platit nic za podivně provázané služby Fia, než přeplácet za nevyužívání téměř žádných služeb Raiffeisen. Navíc stále více uvažuji o Fio i jako brokerovi.


  *... Papírový výpis si pravděpodobně ponechám, jako doklad kvůli karetním transakcím. Myslíte, že má tento výpis, na "papíru" banky/Fia, stejnou hodnotu jako výpisy u ostatních bank a může sloužit jako případný doklad. Ukázat výpis ostatních bank někdy stačí, ten jejich je divný, zvláštně formátováný, zláštní řazení listů,...
  Sjednával si někdo výpisy i z ostatních jejich účtů, například Fio konta, stačilo by jen potvrzení o celkové sumě peněz, nejlépe na jednom výpisu? Pokud by Fio zasílala výpisů více, je možné aby je doručili v jedné obálce?

  Díky za názor.