Hlavní navigace

Měníte práci často? Mohou vás z výběrového řízení vyloučit

Sdílet

Při výběru nového zaměstnance se personalisté dívají do životopisů i na to, jak dlouho jste byli v předchozím zaměstnání a kolik jste jich vystřídali. Lidé, kteří mají dva či více pracovních poměrů trvajících méně než dva roky, jsou již často označování jako fluktuanti. Personalista pak většinou zbystří a zvažuje, zda na pohovor uchazeče pozvat. Vnímá totiž riziko, že za rok či dva jim pracovník odejde a oni budou muset hledat znovu.

Málokdo chce dnes odejít do důchodu ze stejné práce, do které nastoupil po skončení školy. To je přirozené. Ale měnit zaměstnání v dvouletém a kratším intervalu není vhodné. Platí to pro kariéru daného člověka i pro společnost, která ho zaměstná, vysvětluje Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech.

Jedním z důvodů, proč se takový postup zaměstnanců firmám nelíbí, je náročnost spojená s hledáním nového zaměstnance. A to jak organizační náročnost, tak i finanční.

Důvodem, proč se zaměstnanci poohlížejí po nové práci tak často, jsou nejčastěji peníze. A hned za nimi následuje profesní výzva či dobrý kolektiv.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).