Hlavní navigace

Polovina rodičů pomáhá svým dětem s hypotékou

Sdílet

Rodiče často pomáhají svým dětem s hypotékou, a to například pomocí zástavy jejich vlastní nemovitosti. Takto pomáhají rodiče až poloviny Čechů. V případě mladých lidí do 26 let je to dokonce až v 70 % případů. Vyplynulo to z průzkumu UniCredit Bank.

Nejčastějším způsobem pomoci s hypotékou je poskytnutí finanční hotovosti nebo peněz ze spoření. Jeden z 10 rodičů svým dětem nabídne i svou nemovitost jako zástavu pro hypoteční úvěr. O pomoc nejčastěji žádají lidé žijící v Praze.


Autor: UniCredit Bank

Pořízení bydlení na hypotéku je pro mnoho z nás i přes historicky nejnižší sazby úvěrů velkou finanční investicí, bez počáteční podpory rodiny se často neobejdeme. Rodiče v drtivé většině pomáhají částkou do čtvrtiny ceny nemovitosti, říká Dalibor Mička, ředitel pro financování domácností UniCredit Bank. Pokud děti nepoužijí peníze od rodičů na hypotéku, často si za ně vybaví domácnost.


Autor: UniCredit Bank

Hypoteční úvěry si berou nejčastěji lidé ve věku 30 – 40 let (43 %). U mladších 30 let je to 29 %. V průměru pak Češi svou hypotéku splácejí 22 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).