Hlavní navigace

Maturanti s hledáním práce nespěchají. Nejdříve prázdniny a až pak do práce

Sdílet

Čerství maturanti si ve většině případů nejprve užijí poslední dlouhé prázdniny a zaměstnání začínají hledat až v průběhu září. Vyplynulo to ze statistik společnosti Grafton Recruitment. Pouze 20 % maturantů začne hledat práci už v červnu.

Vzhledem k nedostatku pracovníků mají nejlepší šanci najít uplatnění v technických oborech, na juniorských postech ve financích nebo v zákaznickém servisu. Je ale potřeba prokázat znalost cizích jazyků. V maturitních oborech ale tvoří největší skupinu absolventi ekonomických středních škol a informatické obory, v případě nematuritních strojírenství a strojírenská výroba.

Ze statistik také vyplynulo, že absolventi nemají téměř žádné znalosti o tom, jak funguje trh práce, jak se pohybuje výše mezd a jakými způsoby se dá práce najít. Představy o finančním ohodnocení pak často neodpovídají realitě a problémem bývá i sepsání životopisu. Čerstvým absolventům proto vždy radíme, aby byli pokorní a trpěliví, zjistili si obvyklé mzdy na postech, o které se uchází a především zapřemýšleli, proč by se o danou pozici uchází. Pak mají větší šanci projít náborovým procesem a získat zajímavou práci, komentuje Jonathan Hill, ředitel agentury Grafton Recruitment

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).