Hlavní navigace

Kupujete dárek ze zahraničí? Do Vánoc to stihnete jen z Evropy

Sdílet

Gabriela Hájková 5. 12. 2013

Pokud chcete obdarovat své blízké dárkem objednaným ze zahraničního e-shopu, dejte pozor, aby stihl dorazit do Štědrého dne. Česká pošta totiž vydala prohlášení, že zásilky z Evropy přijdou do pěti pracovních dnům ale zboží z e-shopů třetích zemí už do Vánoc cestu pravděpodobně nenajdou. 

Zásilky z Evropy totiž nemusí projít standardním celním řízením a nevztahuje se na ně dopočet DPH. Přepravní doba je krátká a s evropskými poštovními operátory má Česká pošta jen dobré zkušenosti, vysvětluje zpráva České pošty s tím, že zásilky objednané od dnešního dne ze třetích zemí zejména z oblasti jihovýchodní Asie, však bude Česká pošta doručovat pravděpodobně až po vánočních svátcích. 

Během roku totiž putují zásilky ze třetích zemí do Čech asi 14 dní. Nyní je ale Česká pošta přebírá podle vlastního vyjádření od dopravců se znatelným zpožděním. 

Objednané zboží musí místní e-shop vyskladnit a předat místní poště, která zásilku pošle prostřednictvím zvoleného dopravce do naší republiky. Teprve poté zboží přebírá naše pošta, zásilky vytřídí, a buď je rovnou předá pro doručení, anebo ve spolupráci s adresátem připraví podklady pro celní řízení, pokud hodnota zboží přesáhne 22 euro, vysvětlil Přemysl Šámal z České pošty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).