Hlavní navigace

Jaké pracovní pozice zaměstnavatelé nyní shánějí nejčastěji?

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 8. 2013

Jste vyučení, s praxí v oboru a umíte anglicky? Pokud jste k tomu ještě držiteli řidičského průkazu, máte dost velkou šanci si najít práci. Vyplývá to z údajů společnosti Annonce. 

Podle těchto statistik požaduje střední odborné vzdělání s maturitou či výučním listem až 44 %, angličtinu 27 %,  praxi 39 % a řidičský průkaz 24 % inzerátů s nabídkou zaměstnání. Vysokoškolské vzdělání požaduje jen 16 % zaměstnavatelů. Nejmenší poptávka ze strany zaměstnavatelů je naopak po osobách se ZTP či omezenou pracovní schopností (2,3 %). 

Je to asi pro mnohé překvapivé, ale na pracovním trhu mají podle statistiky nejvíce šancí ti, kteří nejsou tzv. překvalifikovaní. Nesmí být ale ani vzdělaní nedostatečně. Ideálem je střední cesta – tedy odborně vyučený člověk s maturitou, nejlépe v nějakém technickém oboru. A protože takových lidí je nedostatek a poptávka po nich stále roste, lze očekávat, že na těchto pozicích porostou i platy, které zatím příliš vysoké nejsou, odhaduje analytik ANNONCE na segment práce Petr Langer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).