Hlavní navigace

Firmy přidávají benefity. A někdy i velice netradiční

Sdílet

Nízká nezaměstnanost a nedostatek pracovních sil nutí firmy k tomu, aby si svých pracovníků více hleděli.  V získání kvalitních pracovníků se předhánějí především IT firmy. Na jejich pracovištích se objevují relaxační zóny, obří akvária, zahrady, stolní fotbaly, kulečníky a spousta dalších benefitů, které pomáhají vytvořit neformální prostředí. 

Řada firem nabízí volně dostupná jízdní kola nebo koloběžky, ve firmách mívají dětský koutek a poslední dobou se konečně začínají využívat také firemní školky, uvádí Erik Švarcbach z personálně-poradenské společnosti McROY Czech. Zajímavostí jsou kanceláře označované jako „dogs friendly“ – jedná se o pracoviště, kam si mohou zaměstnanci bez obav vzít i svého zvířecího miláčka.

Zvláštní skupinu představují benefity pro klíčové zaměstnance firem. Firmy jim zajišťují služby osobních koučů, rozvojové programy šité na míru, ale také například osobní fitness trenéry. Výjimkou není ani zaplacení dalších studií nebo kurzů, placené stáže v zahraničí nebo třeba sponzorování zaměstnancovy hudební skupiny či sportovního týmu, v jehož barvách nastupuje.

Zájem o věcné benefity na druhou stranu klesá. S výjimkou v Česku silně zakořeněných stravenek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2016 21:13

    Už Dost (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Já teda nevím, ale pokaždé, když někdo velebí stravenky, otvírá se mi kudla v kapse. Proč je systém nastaven tak, že na něm parazitují zahraniční stravenkové firmy?! Zrušit stravenky, naopak mírně snížit daně a hotovo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).