Hlavní navigace

ERÚ možná zavede pro domácnosti maximální cenu energie

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 4. 2012

Energetický regulační úřad (ERÚ) uvažuje, že kvůli stížnostem na obchodníky s energiemi zavede pro domácnosti maximální cenu energie. Za první kvartál totiž obdržel od spotřebitelů 3000 stížností. Informaci přinesla ČTK.

Nejvíce si lidé stěžují na metody, jakými jednotlivé firmy se spotřebiteli uzavírají smlouvy, konkrétně na neakceptování odstoupení od smlouvy a nedodržováním lhůt pro vystavení vyúčtování.

Pokud nenastane náprava na trhu s energiemi, je ERÚ připraven zavést regulaci ceny pro domácnosti formou maximálních cen, řekl regulátor. Vyzval také obchodníky, jejichž praktiky byly předmětem stížností, aby zjednaly nápravu pod pohrůžkou sankcí a odebírání licencí.

Podle ČTK si nejvíce lidé stěžují na společnost České Energetické Centrum, České Energetické Centrum Jih, Centropol Energy a Bohemia Energy. Chyby ale regulátor zaznamenal také u společnsoti RWE Energie, ČEZ Prodej, E.ON Energie, X Energie a Bicorn.

Některé společnosti se proti stížnostem ohradily. Uvádějí také, že nechápou souvislost mezi zavedením maximálních cen a prevenci před nekalými obchodními praktikami.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).