Hlavní navigace

Do Air Bank už lidé poslali miliardu

Sdílet

Jiří Hovorka 9. 12. 2011

Nová banka ze skupiny PPF, které se klientům otevřela 22. listopadu, včera odpoledne oznámila, že množství peněz, které si do Air Bank poslali zákazníci za necelé tři týdny od spuštění banky, přesáhlo miliardu korun.

Dvě třetiny peněz k nám přišlo z pěti velkých bank (Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, GE Money Bank, Raiffeisenbank). Mezi jejich klienty také vidíme nejvíc našich budoucích zákazníků, vyslal vzkaz ke konkurenci mluvčí Air Bank Rostislav Kocman. Doplnil také, že počet klientů banky by měl v nejbližších dnech překročit hranici 5000.

Podobně optimisticky laděnou zprávu nedávno vyslala také Zuno Bank, když v říjnu oznámila, že za tři měsíci působení na trhu nasbírala na vkladech 10 miliard korun.

Nové banky lákají kromě své snahy o co nejvyšší transparentnost a vstřícnost také nabídkou atraktivního zhodnocení vkladů. Air Bank tak na spořicím účtu nabízí nejvyšší roční sazbu mezi bankami 2,5 %. Zuno má spořicí účet s 2% sazbou, ale s daňovou „vychytávkou“ a na začátku svého působení lákala na 3,5 % při půlroční úložce na termínovaný vklad. Podobně nyní postupuje další nová banka Equa bank. Ta na spořicím účtu nabízí sazbu 2,3 % a až do konce roku má spuštěnou Akci 3 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).