Hlavní navigace

ČSOB přejde od roku 2019 na digitální bankovnictví

Sdílet

Pokud budete od roku 2019 uzavírat nějaké smlouvy se skupinou ČSOB, budete už vše vyřizovat v digitální podobě. Celá skupina totiž od roku 2019 přejde na digitální bankovnictví.

Nyní v bezpapírovém režimu funguje celá pobočková síť Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny. Kromě toho je v pilotním provozu firemní bankovnictví.

Proces je poměrně jednoduchý. Pracovník banky připraví potřebné dokumenty u sebe na počítači a vy si je prostudujete na tabletu. Na něm pak smlouvu podepíšete speciální tužkou. Podpis je zašifrován a automaticky se stává nedílnou součástí dokumentu. Podepsané dokumenty máte ve svém elektronickém bankovnictví a stejně tak banka má všechny dokumenty v digitální podobě.

Skupina ČSOB si od digitalizace slibuje ušetření několika milionů ročně. Měsíčně totiž zpracuje přibližně 300 000 dokumentů. Zároveň tak bude moci nabídnout služby i mimo pobočky.

Postupnou digitalizaci smluv provádí skupina od roku 2014.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2018 0:01

  . (neregistrovaný) 185.9.19.---

  Co když klient odmítne a bude vyžadovat papír a podpis tužkou? Přeci jen, je lepší mít papír v ruce. Už jen pro případ pozdějších sporů. Podpis a razítko je důvěryhodnější a určitě je mnohem lepší než dokument na úrovni xerox kopie.

 • 3. 5. 2018 15:17

  Stromek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Banka dokument elektronicky podepíše předpokládám, což je mnohem prúkaznější než papír, který se dá snadněji zfalšovat... Takový dokument není na úrovni Xerox kopie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).