Hlavní navigace

Mzdy v IT už jsou téměř na vrcholu. Na některých pozicích už si o víc peněz říct nemůžete

Sdílet

Kritický nedostatek pracovníků v IT oblasti způsobil plošný růst mezd, ale i nefinancních benefitů. Pokud pracujete v této oblasti, můžete letos počítat s mírným zvýšením mzdy, ale už pouze v řádu jednotek procent. A na některých pozicích už mzdy neporostou vůbec. Každý růst má totiž i svou hranici. Informovala o tom personální agentura Grafton Recruitment.

Mzdové srovnání pracovních pozic v oblasti IT v letech 2016 a 2018 (uvedena vždy nejnižší a nejvyšší mzda).
Autor: Grafton Recruitment

Mzdové srovnání pracovních pozic v oblasti IT v letech 2016 a 2018 (uvedena vždy nejnižší a nejvyšší mzda).

V mzdách jsou navíc obrovské regionální rozdíly, kdy mzda v Praze často i o více než polovinu převyšuje mzdu v ostatních regionech. Výjimkou je Brno, to již několikátý rok Prahu na některých pozicích dotahuje.

Nejlépe placení jsou tradičně ředitelé IT, kteří si v Praze přijdou na 130 000 až 250 000 Kč měsíčně. Druhou nejvyšší mzdu mohou mít na Ústecku, kde si vydělají 100 000 – 190 000 Kč. Naopak nejhůře jsou placeni specialisté technické podpory 1. stupně (Ústecko, Královéhradecko a Pardubicko 20 000 – 25 000 Kč) a webdesigneři, kteří si na Olomoucku, Liberecku či na Vysočině vydělají 25 000 – 35 000 Kč hrubého měsíčně, a to včetně variabilních složek a bonusů.

U pozic vývojářů ale došlo k tak velkému růstu, že se naopak letos očekává stagnace. Ve vývoji softwaru mzdy vyrostly na skutečně vysokou úroveň. Dá se očekávat, že nyní nastane spíše jejich stagnace anebo dokonce mírný pokles. Tato tendence je vidět například již v Praze a v případě Java/C# vývojářů s 3–5 lety praxí v Ostravě, komentuje Martin Ježek, obchodní ředitel Grafton Recruitment.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).