Hlavní navigace

Cena nemovitostí v zaplavených oblastech pravděpodobně výrazně klesne

Sdílet

Kromě samotných škod na majetku záplavy zapříčiní i výrazný propad cen nemovitostí v zaplavených oblastech. Poslední velké záplavy v roce 2002 způsobily pokles cen nemovitostí v postižených oblastech až o 90 %, zatopené pozemky se staly neprodejnými. Znehodnocený majetek se rozhodli obnovit pouze usedlíci. Noví investoři se od staveb v povodňových lokalitách odvrátili. Nadějí pro obyvatele rizikových oblastí jsou protipovodňová opatření měst a obcí, ne všude je však možné je realizovat, předpokládá zpráva společnosti ERA Reality.

Nejvíce cena nemovitostí klesne v regionech, kde se záplavy opakují a nelze je příliš ochránit ani protipovodňovými opatřeními. V okrajových místech zátopových oblastí, kde došlo pouze k zatopení sklepů či lokálnímu rozvodnění, se ceny nemovitostí propadly o desítky procent. V místech, kde povodeň zasáhla výrazně, se obchod s nemovitostmi takřka zastavil. Tentokrát bude situace obdobná. Kupující jsou v tomto ohledu velmi obezřetní, obávají se opakování povodně a často také nevěří slibovaným protipovodňovým opatřením, která mnohdy nebyla ze strany měst a obcí naplněna. Stejný trend bude jistě následovat i po povodních, které přišly v těchto dnech, odhaduje situaci Tomáš Kučera ze společnosti ERA Reality.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 6. 2013 15:54

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    dekujeme za jiste velice hodnotny prispevek! ... toto je krasny priklad "pateho kola u vozu", ale mohli by se toho chytnout pojistovny ... vyplavilo Vam to dum? Dum v zaplavove oblasti ma zhruba 20% hodnoty tudiz plnime pomerne s touto vyssi hodnoty nemovitosti :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).