Hlavní navigace

Byt nejrychleji pronajmete v Plzni. Naopak v Olomouci si musíte počkat

Sdílet

V České republice je podle statistik Českého statistického úřadu evidováno 920 400 nájemních bytů. Nejvíce se jich nachází v Praze, Moravskoslezském kraji a Jihomoravském kraji. Tyto 3 lokality také tvoří téměř polovinu celého trhu s pronajímanými byty.

Pokud byste chtěli byt pronajmout, nejrychleji najdete nájemníka v Plzeňském kraji. Pokud tu vyvěsíte nabídku na pronájem bytu, v průměru najdete vážného zájemce za 12,5 dne. Podobně jsou na tom pronajímatelé bytů v Praze (13 dní) a v Liberci (13,5 dne). Vyplynulo to ze statistik společnosti UlovDomov.cz Naopak v Olomouci je průměrná doba na nalezení nájemníka 18 dní, v Ostravě 17,5 dní a v Brně 15 dní.

Největší nabídka bytů je v Praze, kde lidé nabízejí téměř 3200 bytů nemovitostí k pronájmu měsíčně. V Ostravě je pak dostupných v průměru 810 nemovitostí a v Brně 680 nemovitostí. V Brně je však vysoká koncentrace studentů, a tak se tu na jeden byt ozývá v průměru 12 zájemců. Například v Praze se na jeden byt ozve průměrně 5 zájemců a v Ostravě dva.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).