Hlavní navigace

Budeme spolupracovat. Banky se dohodly stejné bankovní identitě

Sdílet

Lenka Kašparová 18. 2. 2021

Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank se rozhodly spolupracovat na jednotném řešení bankovní identity se společností Bankovní Identita, a. s. Současnými akcionáři Bankovní identity jsou Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka. Fakticky to znamená, že firmám bude bankovní identitu nabízet jen jedna asociace, která pod sebou bude sdružovat všechny banky. V minulosti totiž hrozilo vznik dvou asociací.

Přes bankovní identitu se v současnosti můžete přihlašovat do Portálu občana správy prostřednictvím údajů, které používáte při přihlášení ke svému bankovnictví. V Portálu občana si můžete například ověřit platnost svých dokladů, nahlédnout do bodového systému řidiče, vyzvednout e-recept nebo založit datovou schránku. Nová služba se bude neustále rozšiřovat a nabízet uživatelům nové možnosti využití. V budoucnu půjde přes bankovní identitu například digitálně uzavírat nové smlouvy s poskytovateli energií nebo telefonními operátory.

Díky spolupráci výše zmíněných bank s Bankovní identitou, a.s. bude služba klientům těchto bank dostupná ještě v průběhu letošního roku. Celkem se jedná zhruba o 5,5 miliónů lidí. Služby bankovní identity, ale jde využívat už nyní. Přihlašování přes bankovní identitu letos v lednu spustila Komerční banka, ČSOB a taky Česká spořitelna.

Bližší informace najdete v článku: Na úřad i do banky budou stačit jedny přihlašovací údaje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).