Hlavní navigace

ČSOB oficiálně spustila přihlašování do Portálu státní správy přes bankovní identitu

Sdílet

Lenka Kašparová 13. 1. 2021

ČSOB umožňuje přihlašování do Portálů státní správy prostřednictvím údajů, které klienti banky používají při přihlášení ke svému bankovnictví, jde o takzvanou bankovní identitu, jenž zná pouze uživatel. Banka oznámila, že ke 13. 1. 2021 ukončila testovací provoz a oficiálně službu spustila. Pokud patříte k jejím klientům, můžete si nyní po přihlášení do Portálu státní správy například ověřit platnost svých dokladů, nahlédnout do bodového systému řidiče, vyzvednout e-recept nebo založit datovou schránku.

Jsme nadšeni z toho, že se nám podařilo mezi prvními spustit bankovní identitu a nabídnout ji našim klientům. Už teď je jisté, že klienti ušetří mnoho času u činností, u kterých by jinak museli navštěvovat úřad, lékaře či jinou instituci. Řidiči navíc získají perfektní přehled o svém bodovém stavu. Jedná se o velmi bezpečnou službu, která je zdarma a bez jakýchkoliv poplatků, říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka za oblast Inovace a Digital.

Pro přihlašování používáte své uživatelské jméno a heslo. Získáte tak rychlý přístup k základním informacím a službám. Dále je možné využít bezpečnější dvou-faktorové ověření, kdy je potřeba přihlášení potvrdit kódem z SMS, mobilní aplikací ČSOB Smart klíč nebo certifikátem pro plný přístup ke službám daného partnera. Nová služba se totiž bude neustále rozšiřovat a nabízet uživatelům nové možnosti využití.

ČSOB Idenitu půjde využívat i k přihlašování k některým e-shopům nebo dodavatelům energií

ČSOB v první polovině roku plánuje také postupný přechod retailových klientů k službám ČSOB Identity, čímž dojde k nahrazení stávajícího způsobu přihlašování do internetového a mobilního bankovnictví ČSOB. V druhé polovině roku půjde využívat ČSOB Identitu i pro přihlašování k soukromým poskytovatelům služeb, mezi které patří dodavatelé energií, e-shopy a podobně.

ČSOB Identitu si můžete sjednat přímo v ČSOB Internetovém bankovnictví nebo na jakékoliv pobočce ČSOB. Pokud splňujete zákonné podmínky, v případě banky se jedná zejména o evidovaný platný doklad totožnosti vydaný českým státem, dojde následně k automatické registraci (ověření totožnosti oproti státním registrům). Poté můžete začít služby ČSOB Identity ihned využívat.

Testování bankovní identity by během ledna a následujících měsíců tohoto roku měly ukončit i další banky. Akreditaci od České národní banky v minulém roce získala také Čeká spořitelna. Bližší informace najdete v článku: Na úřad i do banky budou stačit jedny přihlašovací údaje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).