Hlavní navigace

AKTUALIZOVÁNO Boj o hypotéky: Banky snižují úroky i poplatky a vyplácí bonusy

Sdílet

Gabriela Hájková 7. 10. 2014

Banky lákají klienty na své hypoteční úvěry stále novými nabídkami. 

Raiffeisenbank

Nejčerstvější z nich je ta od Raiffeisenbank, která na podzim spouští tradiční Hypodny. Zájemci o hypotéku zde mohou získat finanční bonus a slevu z úrokové sazby o 0,2 %. Zvýhodněný úrok získá klient, který si v rámci Hypodnů nechá na pobočce připravit orientační propočet a poté do 11. listopadu uzavře smlouvu o hypotéce. Po podpisu získá také bonus ve výši 4000 Kč.

Slevu 1 % pak banka poskytuje za vedení účtů eKonto Smart či eKonto Komplet.

Hypodny probíhají od 29. září do 11. listopadu.

Equa bank

Dnes ohlásila snížení úrokových sazeb také Equa bank, která nově nabízí garantovanou sazbu pro refinancování 1,99 % ročně a pro účelové hypotéky 2,09 % ročně. Nabídka je určena pro úvěry s 3 a 5 letou fixací a platí do odvolání.

Wüstenrot hypoteční banka

Hypotéky zlevňuje také Wüstenrot hypoteční banka. Nabízí je s úrokem od 1,89 % ročně, na refinancování pak od 1,79 % ročně.

Minimální úroková sazba platí automaticky pro úvěry od 1,3 mil. Kč. Banka poskytuje také Extra úrokovou sazbu, která je nižší o 0,2 % ročně a získá ji klient, kteří splní požadované podmínky bonity, výše úvěru a hodnoty zajištění. 

Do konce letošního roku také Wüstenrot neúčtuje poplatky za zpracování úvěru pro Hypotéku na vlastní bydlení do 85 % LTV, Hypotéku na domácnost a Hypotéku na cokoli. 

Do odvolání také banka neúčtuje poplatek za správu úvěru pro všechny nové hypoteční úvěry pro fyzické osoby. Pokud si takto úvěr sjednáte, nebude se vám tento poplatek účtovat po celou dobu trvání úvěru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).