Hlavní navigace

Banky si poradí i s krizovou komunikací, potvrdily testy

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 12. 2012

V závěru letošního roku Fondu pojištění vkladů (FPV) opět testoval finanční instituce. Zaměřil se na schopnost zvládnout následky případného vyhlášení insolvence a předat data o klientech a jejich pojištěných vkladech fondu v přesném formátu, struktuře a v požadovaném čase.

Všechny prověřované banky, záložny a stavební spořitelny požadavkům vyhověly. Požadované informace byly fondu schopné předat nejdéle během osmi pracovních dnů.

V případě, že Česká národní banka vyhlásí některou z finančních institucí spadajících do systému pojištění vkladů v platební neschopnosti, měl by fond podle zákona zahájit výplatu nejpozději do 20 pracovních dnů od vyhlášení insolvence. Čtěte více: Pojištění vkladu 2011: po krachu banky a záložny peníze do tří týdnů. Teoreticky

Během této doby mezi námi a zkrachovalou bankou musí dojít k poměrně rychlé, precizní a především dostatečně zabezpečené výměně dat o jejích klientech a jejich pojištěných vkladech. Vzhledem k množství požadovaných informací se samozřejmě jedná o úkon, který vyžaduje bezchybnou a spolehlivou součinnost na obou stranách, uvedla výkonná ředitelka FPV Renáta Kadlecová s tím, že všechny testované instituce jsou schopné požadavkům zákona vyhovět. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).