Hlavní navigace

Za Silvestra "pustí chlup" spíš muži, šetřit se obecně nechystáme

Gabriela Hájková

Oslavy Silvestra polovina z nás stále považuje za příležitost k pobavení. Za jídlo a pití plánujeme v tento den utratit v průměru 513 Kč, přičemž muži se chystají většinou utrácet částky zhruba o 200 Kč vyšší, než ženy. Třetina lidí naopak považuje Silvestra za stejný den jako každý jiný. Informace vyplývají z průzkumu Poštovní spořitelny.

Protože své peněženky vyprázdníme už na Vánoce, bude spousta lidí hledat možnosti, jak ušetřit alespoň na Silvestra. Nejlevnější variantou je domácí večírek. Doma zůstane zhruba 60 % respondentů. Nejčastěji se jedná o lidi starší 27 let. Zhruba pětina oslovených plánuje na konec roku návštěvu u přátel nebo známých. Mladší ročníky se častěji chystají vydat do restaurací a barů nebo s partou na chalupu, uvedl Aleš Pospíšil z Poštovní spořitelny. 

A bez čeho si neumíme podle průzkumu vítání Nového roku představit? Ženy nejčastěji zmiňují šampaňské a chlebíčky, muži by se nejčastěji neobešli bez zábavy s přáteli a alkoholu. Před tím, než si alkohol začnete lít do hrdla, zkontrolujte jej na stránkách Unie výrobců a dovozců lihovin, kde je návod, jak ověřit certifikát jednotlivých lihovin.

Tři čtvrtiny Čechů se podle průzkumu rozhodlo na oslavu vynaložit stejnou finanční částku, jako loni. Jen 15 % dotázaných plánuje šetřit. Za zábavní pyrotechniku chce utrácet zhruba třetina respondentů, většinou přirozeně muži.

A jaké si budeme dávat předsevzetí? Nejčastěji si do dalšího roku budeme přát (v tomto případě naopak přirozeně více ženy), shodit nějaké to kilo. Muži chtějí zase zbohatnout.

Našli jste v článku chybu?