Hlavní navigace

Můžete letět "na stojáka" nebo si vybrečet nástup na palubu letadla? I to je možné

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 12. 2012

S blížícím se předvánočním časem k nám do redakce chodí tiskové zprávy, které mají čtenáře spíše než informovat raději pobavit. Dnešní perličky zaslat portál Letuška.cz. 

Jak se dostat na palubu? Nářek pomůže

Skupina tuzemských seniorů letěla do Portugalska na sportovní hry. Letěli ve dvou skupinách dva dny po sobě. U jedné seniorky aerolinka zrušila zpáteční let z důvodu „no show“. K mému překvapení se po návratu skupiny u mě paní objevila se sepsanou stížností, že přišla na letiště, ale nebyla na seznamu cestujících. A to samé i na cestě zpátky. A že se tedy do letu dostala jenom díky svému nářku, stáří, přímluvě zbytku skupiny a ochotě mladé dívčiny na odbavení, popsal své zkušenosti Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Dodal také, že událost se řešila s aerolinkami několik měsíců a výsledek pátrání byl vskutku kuriózní. Co se tedy důchodkyni opravdu stalo?

Paní se dostavila v Praze k odletu o den dříve, než měla. Jenomže paní se pustila do breku, ostatní ze skupiny dosvědčili, že k nim patří a dívčina na odbavení si nevšimla, že na letence je datum odletu o den později- babičky jí bylo líto, a tak ji do letu nacpala. Jelikož však ve správný den paní oficiálně nenastoupila, zcela logicky jíspolečnost z důvodu ‚no show‘ zrušila i zpáteční let. A situace se pak proto opakovala v Portugalsku, uzavřel kuriózní případ Trejbal.

Taxy nechci

Jeden cestující při zakoupení letenky uvedl, že nechce ‚platit taxy‘, protože on pojede z letiště nějakým autobusem, uvedl také Trejbal.

Cestující zaměnil pojmy „taxi služba“ a poplatek,který vybírají letiště za využívání svých prostor a služeb jednotlivým aerolinkám, tedy „letištní taxou“ (běžně používané jako letištní taxy).

Je možno letět „na stojáka“ nebo s makrelou?

Ve statistikách Letušky.cz podle zprávy figurují i dotazy, zda je možné letět „na stojáka“, jestliže je letadlo již plně obsazeno. Dále se pak občas přihodí, že Češi nevědí, co všechno si mohou s sebou na palubu vzít. Klient volal, že má letenku do USA k českým příbuzným,kteří už velice dlouho nebyli v ČR. A zdali jim proto mohou vzít jako překvapení uzenou makrelu, kterou tak dlouho nejedli, uzavřel Trejbal.

Zdroj: Letuška.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).