Hlavní navigace

rating

Tvrdá rána pro Brazílii

Brazílie utržila od ratingové agentury Standard & Poor's tvrdý direkt. Tato agentura jako první Brazílii srazila rating do spekulativního pásma.

25. 9. 2015 13:16
Doba čtení: 2 minuty

Ratingová agentura S&P ponížila Rusko do spekulativního stup­ně

My čekali jaro a zatím přišel sníh – zní nejen parafráze jedné kotlíkářské písně, ale stejně jako by se chovalo počasí a to jak to skutečné, tak to na globálních finančních trzích.

27. 1. 2015 12:54
Doba čtení: 2 minuty

Ocenění rizika země při mezinárodním investování

Při výběru země, do které budeme investovat, je potřeba zvážit její ekonomická, politická a podnikatelská rizika. Dozvíte se, jak tato rizika změřit a jak postupovat při investování v zahraničí.

Doba čtení: 6 minut

Ukrajina může zkrachovat

Ukrajina může kvůli současným nepokojům, ale také kvůli neuspokojivým ekonomickým výsledkům země, zkrachovat. Domnívají se to experti Mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor's. Agentura proto Ukrajině udělila rating  CCC, znamená to, že…

Moody´s zhoršila výhled ratingu pro ČEZ

Ratingová agentura Moody´s zhoršila výhled ratingu skupiny ČEZ. Jako jeden z hlavních důvodů uvedla pokles cen kontraktů na dodávky elektřiny, který by se neměl v blízkém ani střednědobém horizontu nijak zásadně obrátit. Ačkoli má tedy skupina ČEZ…

Potřebujeme ratingové agentury?

Je rating účinným pomocníkem nebo jen nástrojem pro úsporu času, které ale musíme obětovat přesnost a objektivitu informací?

Doba čtení: 5 minut

Moody’s snižuje Francii rating – konstruktivní kritika míří na pomalý růst

Lesk ratingů francouzské vlády se vytrácí. Již druhá ratingová agentura snížila nejlepší hodnocení vládních závazků (AAA) o jeden ratingový bod dolů.

20. 11. 2012 10:34
Doba čtení: 1 minuta

Slabý ekonomický vývoj děsí ratingové agentury

Nepříliš lichotivý ekonomický vývoj nutí ratingové agentury k neustálému přehodnocování současných hodnocení jednotlivých zemí. Po agentuře S&P snížila některým zemím rating i Moody’s. Investoři však dbají na doporučení těchto agentur stále…

15. 2. 2012 15:24

Má ještě rating svou váhu nebo se stane hračkou politiků?

Investoři si umí riziko zhodnotit sami. Má smysl ještě brát rating v potaz? Je přežitkem nebo se stane rukojmím politických zájmů?

10. 2. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

"Ratingové agentury pracují pro Spojené státy"

Snížení ratingu některých evropských zemí může být důsledkem toho, že všechny tři největší ratingové agentury mají své sídlo ve Spojených státech. Tvrdí to guvernér slovinské centrální banky Marko Krajnec. Ten se také zaměřil na fakt, že to jsou…

S&P zpátky na scéně, rating eurovalu ztrácí tři A

Ratingová agentura S&P nedopřála evropským politikům ani chvilku oddychu a hned rozdává další rány.

17. 1. 2012 15:02
Doba čtení: 2 minuty

Nedostatečné politické kroky stály 9 zemí rating

V pátek snížila agentura Standard & Poor´s rating devíti zemím EU. Už před několika měsíci došlo k umístění těchto zemí na seznam s negativním výhledem.

16. 1. 2012 13:01
Doba čtení: 1 minuta

S&P odebrala Francii rating AAA; přijde o něj i fond EFSF?

Ratingová agentura S&P spustila v pátek odpoledne dlouho očekávané ratingové zemětřesení, na jehož konci bylo snížení ratingu Francie ze špičkové úrovně AAA na úroveň AA+ a redukce italského ratingu nedaleko spekulativní úrovně.

16. 1. 2012 9:30
Doba čtení: 1 minuta

Ekonomické ohlédnutí za rokem 2011

Pojďme si leckdy i kriticky připomenout v několika odstavcích vybrané události s ekonomickým nádechem, které se odehrály v roce 2011.

Doba čtení: 8 minut

Sedm velkých zahraničních bank má snížený rating

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings snížila své úvěrové hodnocení sedmi velkým zahraničním bankám. Podle ČTK to zdůvodnila zvýšeným rizikem na finančních trzích, které se odvíjí od špatného ekonomického vývoje i přísnějšími pravidly…

16. 12. 2011 9:41

Rating USA ani Francie se možná neudrží na současné známce

S ratingy zemí s prémiovou známkou to není nijak slavné. Podle posledních zpráv mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings včera snížila výhled ratingu Spojených států ze stabilního na negativní. Naznačila tak, že je v budoucnu možné zhoršení…