Hlavní navigace

Předplacené karty

Specifická forma platebních karet, kdy na kartu musíte nejprve dobít peníze, abyste ji mohli využívat. Předplacené karty patří mezi debetní karty.

Další informace o platebních kartách najdete v naší speciální příloze.

Předplacené karty ČSOB zpřísňují podmínky. Někteří je využívali až moc

Předplacená platební karta může sloužit jako platební prostředek bez nutnosti účtu v bance. Pokud ale má dobré poplatkové podmínky, lze ji využívat různými způsoby. Změnou podmínek banka nadměrné využívání karet ale nyní zatrhla.

Michal Čarný, Mastercard: Předplacené karty mají stále velký potenciál

Leckdo by si mohl myslet, že se zavedením regulace předplacených karet a nutností ověřování postupně zájem o ně upadne. Opak je ale pravdou. Předplacené karty našly nové varianty využití a jejich podíl na trhu tak může naopak stoupat.

BLESK peněženka končí. Jak dostat peníze zpět a co si zřídit místo ní?

Dalo by se říci, že předplaceným platebním kartám odzvonilo. BLESK peněženka končí a na českém trhu tak zůstávají jen dvě další karty. Poradíme vám, jak dostat peníze z karty ven a co se bude dít dál.

Předplacená karta Napka končí, na útratu peněz máte necelý měsíc

Ani ne pod dvou letech předplacená platební karta a zároveň aplikace Napka, kterou ve spolupráci s ČSOB provozovala společnost Rock Finance, končí. Nová karta se již nevydává a stávající karty budou platné do 26. března 2017, což bude poslední den,…

Podmínky mění i COOL karta a MyUniCard

V pondělí 12. prosince 2016 jsme vás v článku Předplacené platební karty čeká konec anonymity informovali o tom, že od 1. ledna 2017 mění podmínky několik anonymních předplacených karet. Kromě těch v článku uvedených změní pravidla i COOL karta a…

Předplacené platební karty čeká konec anonymity

Vydavatelé předplacených karet mění pravidla hry. Se změnou se z nich stanou prakticky téměř nepoužitelné plasty, pokud se neidentifikujete. Karet se dotkne i EET.

MyUniCard: anonymní předplacená karta (RECENZE)

Toužíte po anonymní předplacence? MyUniCard je dobrá volba. Vydají vám ji bez občanky a můžete ji používat opravdu anonymně.

Cool karta: předplacenka (skoro) pro každého (recenze)

Toužíte po anonymní předplacence? Tahle to ale nebude, bez občanky vám ji nevydají. Ale přesto má své nemalé výhody.

SAZKAmobil nabízí na léto zvýhodněnou SIM kartu

Společnost SAZKAmobil připravila na léto zvýhodněnou nabídku SIM karty. Ta stojí 75 Kč, tedy o polovinu méně, než obvykle. Na této SIM kartě budete mít: Kredit 150 Kč. 200 MB dat. Za minutu volání zaplatíte 2 Kč, a to do všech sítí. SIM…

17. 6. 2016 12:30

Biip karta: recenze předplacené karty

Na klasické předplacené karty si již zvykáme. Banky však začaly cílit i na rodiče dětí. Ti pomocí platební karty mohou své dítě naučit hospodařit s penězi.

Yandex Money: NFC platby pro každého. A ještě něco navíc

Rusko nepatří zrovna mezi země, kde byste čekali finanční technologické novinky. Jednoduchá služba se jim však povedla a funguje i v Česku.

Inovovaná COOL karta nabídne nové funkce

ČSOB a Era/Poštovní spořitelna inovovaly aplikaci pro obsluhu předplacené COOL karty, kterou nejčastěji využívají rodiče a děti jako nástroj na výplatu kapesného dětem. Více podrobností o kartě najdete v článku Dárek na poslední chvíli? Zkuste…

7. 4. 2016 14:43

Dárek na poslední chvíli? Zkuste předplacenou kartu

Nestihli jste letos nakoupit dárky včas? A nebo stále nevíte, čím podarovat své blízké? Vyzkoušejte předplacenou platební kartu.

Služby za předplacený kredit – ztráta úroků, ale někde i jistiny

Předplacený kredit, kterým čerpáte služby. Standard mnoha poskytovatelů služeb, který má být bezpečný pro ně i pro zákazníky. Jenže to tak vždy úplně není. Chcete zpět své peníze? Nejde to.

Anonymní platební karty už koupíte i na poště

Anonymní předplacená platební karta MYUNICARD se dá nyní koupit i na pobočkách České pošty. Předplacená karta funguje na stejném principu jako předplacené karty mobilních operátorů. Nejprve vložíte určitou částku a poté s ní může dle libosti…

Napka spouští virtuální měnu Napcoin

Aplikace pro chytré telefony Napka, která je napojena na platební kartu, spouští virtuální měnu Napcoin. S ní mohou uživatelé aplikace mezi sebou volně obchodovat. Aplikaci pro používání Napcoinů si mohou stáhnout všichni majitelé chytrých telefonů…

14. 10. 2015 15:18

ČSOB má novou předplacenku. Hodí se hlavně na kapesné pro děti

Klienti ČSOB mohou nově využít předplacenou bezkontaktní COOL kartu. Neváže se k žádnému účtu a banka ji prezentuje jako vhodný prostředek pro vyplácení kapesného. Rodiče, kteří na ni pošlou peníze ze svého účtu, si mohou nastavit, aby jim při…

Napka: šikovná platební karta pro chytré mobily a moderní uživatele

Platební karta + mobilní appka = Napka. Tvůrcům předplacené platební karty se podařilo stvořit šikovný produkt. Stačí doladit počáteční neduhy a bude jedním slovem skvělá. Čeká ji ale kus práce.