Hlavní navigace

ČSOB má novou předplacenku. Hodí se hlavně na kapesné pro děti

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 8. 2015

Klienti ČSOB mohou nově využít předplacenou bezkontaktní COOL kartu. Neváže se k žádnému účtu a banka ji prezentuje jako vhodný prostředek pro vyplácení kapesného. Rodiče, kteří na ni pošlou peníze ze svého účtu, si mohou nastavit, aby jim při každém použití karty přišla na mobil SMS zpráva.

Kartu je možné ovládat přes speciální web i přes mobilní aplikaci pro telefony a tablety. Dá se s ní platit přes internet, u obchodníků i vybírat z bankomatu. Vytvořit můžete i tzv. pasivní přístup, v rámci kterého si může vaše dítě sledovat své transakce v telefonu bez možnosti aktivních změn.

Předplacenou kartu můžete využít i k oddělení financí od svého běžného účtu. Můžete si ji například vyhradit pro platby na internetu nebo pro placení v zahraničí, ačkoli za výběry v zahraničí banka účtuje poměrně vysoký poplatek.

COOL kartu pořídíte za 99 korun buď přes web nebo na pobočce ČSOB či Ery a přepážce Poštovní spořitelny na České poště. Dobíjení je bez poplatku, výběry z bankomatů ČSOB za 6 Kč, z bankomatů jiných bank za 35 Kč a v zahraničí za 100 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 8. 2015 0:12

    ViR

    Mobilní aplikace k Cool kartě zatím není. "Markeťáci" se trošičku předběhli :-). Dle informace ze zákaznické linky bude cca od října. Jinak karta funguje v podstatě dle očekávání. V rámci testování mne docela potěšilo, že zákaznická linka umí uživatele (pokud byl současně objednatelem, resp. tím, kdo kartu koupil) ověřit pro maximální limity telefonicky, bez ťapání na poštu či pobočku. (Kartu mohou koupit pouze současní klienti ČSOB, registrovaným uživatelem se však může stát prakticky kdokoli, kdo vyhovuje obchodním podmínkám.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).