Hlavní navigace

opce

Jaký je rozdíl mezi prodejem akcií nakrátko a prodejními opcemi?

Prodeje nakrátko a využití prodejních opcí jsou samostatné a odlišné způsoby, jak implementovat „medvědí“ strategie do našeho investičního rozhodování.

15. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Klesají ceny investičních nástrojů? Kupte si prodejní opci

Prodejní opce jsou užitečným nástrojem, jak můžete profitovat třeba z klesajících cen akcií. Navíc jsou vaše ztráty limitované velikostí v úvodu zaplacené opční ceny.

Doba čtení: 5 minut

ČNB varuje před obchodní platformou Binatex

Česká národní banka upozornila na obchodní platformu Binatex, která na území ČR nabízí obchodování s binárními opcemi. „Platformu Binatex provozuje společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP využívající pro svoji činnost bankovní účty v České…

„Greeks“: jak pochopit opce pomocí řeckých proměnných

Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit cenu opce. Pomocí řeckých proměnných můžeme změřit citlivost změny ceny při změně vybraného faktoru, což je pro toto obchodování užitečný nástroj.

4. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Co ovlivňuje cenu opcí?

Existuje několik důležitých faktorů, které ovlivňují cenu opcí. Pokud byste chtěli s těmito finančními instrumenty pracovat, naučíme vás je poznat a používat.

Doba čtení: 5 minut

Průvodce světem indexových opcí

Svět opcí nabízí nepřeberné možnosti v rámci podkladových aktiv. Dnes si představíme Indexové opce, velmi likvidní a oblíbené nástroje mezi investory.

20. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co jsou a jak fungují kreditní deriváty?

Představte si úhledný balíček, jehož obsahem je třeba vysoký dluh nějaké společnosti. Dluh se rozporcuje na menší kousky a ty se dál „prodají“ na finančním trhu.

Doba čtení: 4 minuty

Jaké jsou exotické opce a jejich varianty?

Přiblížíme si různé možnosti, které exotické opce nabízejí. Variant je opravdu mnoho, proto půjde o nejznámější z nich.

21. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut