Hlavní navigace

Názor k článku Za dvoumilionový byt dostal desítky tisíc. Soud řekl, jak vypořádat podíl v bytovém družstvu od Jirka - Asi takhle. Ti kterým někteří dnes říkají socky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 8. 2018 18:19

  Jirka (neregistrovaný) 193.138.153.---

  Asi takhle. Ti kterým někteří dnes říkají socky se museli o sebe postarat a byť s malou pomocí státu si pořídili vlastní, třeba stavbou rodinného domku a nesli další náklady údržby.
  Další vstoupili do družstva a když se dočkali tak stavěli svépomocí, nebo dodavatelsky. Nesli veškeré náklady. To co za ty léta zaplatili by se muselo valorizovat a dostali by se na dnešní nákladovou cenu bytu. V mnohých případech družstvo peníze zašantročilo. Vycházet z členského podílu je směšné. I při vypořádání SJM soudy sice členský podíl převedou na jednoho, ale vypořádání je v tržní ceně.
  Pak je skupina VIP vyvolených kteří nějakým způsobem získali státní byt. Platili směšný nájem. Další sleva na každé dítě. I kapající kohoutek jim byťák opravil. Po roce 89 byty, i několik, získali za směšnou cenu a obratem ruky je prodávali za tržní cenu i 10x vyšší.
  Že za to vše může KSČ. I v KSČ to byli jen lidi. Těm kterým to jde na vrub již v KSČM nejsou. Stačí se podívat na minulost celé politické scény. Třeba od předsedy ÚS, i ti Tvůrci kupónové privatizace prý pravičáci Dyba, Ježek, Tříska údajně agent STB.
  Prostě ti co v tom umějí chodit se vždy budou mít dobře. Pravičáci, sluníčkáři. Většinou žádné hodnoty nevytvořejí, nebo minimem. Ty vytváří ta mlčící většina. Prostě držet hubu a krok. No a té mlčící většině stačí, aby jim "zacpávali hubu" všechni ti přeplácení sportovci a rádoby umělci. Ti společnosti moc nepřinášejì. Je k pláči, když na druhou stranu společnost nedokáže ocenit špičkového lékaře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).