Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Za dvoumilionový byt dostal desítky tisíc. Soud řekl, jak vypořádat podíl v bytovém družstvu od Jirka - Asi takhle. Ti kterým někteří dnes říkají socky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 8. 2018 18:19

  Jirka (neregistrovaný) 193.138.153.---

  Asi takhle. Ti kterým někteří dnes říkají socky se museli o sebe postarat a byť s malou pomocí státu si pořídili vlastní, třeba stavbou rodinného domku a nesli další náklady údržby.
  Další vstoupili do družstva a když se dočkali tak stavěli svépomocí, nebo dodavatelsky. Nesli veškeré náklady. To co za ty léta zaplatili by se muselo valorizovat a dostali by se na dnešní nákladovou cenu bytu. V mnohých případech družstvo peníze zašantročilo. Vycházet z členského podílu je směšné. I při vypořádání SJM soudy sice členský podíl převedou na jednoho, ale vypořádání je v tržní ceně.
  Pak je skupina VIP vyvolených kteří nějakým způsobem získali státní byt. Platili směšný nájem. Další sleva na každé dítě. I kapající kohoutek jim byťák opravil. Po roce 89 byty, i několik, získali za směšnou cenu a obratem ruky je prodávali za tržní cenu i 10x vyšší.
  Že za to vše může KSČ. I v KSČ to byli jen lidi. Těm kterým to jde na vrub již v KSČM nejsou. Stačí se podívat na minulost celé politické scény. Třeba od předsedy ÚS, i ti Tvůrci kupónové privatizace prý pravičáci Dyba, Ježek, Tříska údajně agent STB.
  Prostě ti co v tom umějí chodit se vždy budou mít dobře. Pravičáci, sluníčkáři. Většinou žádné hodnoty nevytvořejí, nebo minimem. Ty vytváří ta mlčící většina. Prostě držet hubu a krok. No a té mlčící většině stačí, aby jim "zacpávali hubu" všechni ti přeplácení sportovci a rádoby umělci. Ti společnosti moc nepřinášejì. Je k pláči, když na druhou stranu společnost nedokáže ocenit špičkového lékaře.

 • 2. 8. 2018 7:38

  Pavel (neregistrovaný) 185.24.236.---

  I kapající kohoutek jim byťák opravil.

  Vy opravdu nevíte, o čem píšete. Moji rodiče bydleli ve státním bytě. Nebyli to komunisté, ten byt získal už pradědeček za první republiky jako státní zaměstanec. Ujišťuji vás, že teoreticky sice byťák měl opravit kapající kohoutek, ale prakticky instalatér dorazil až tak za pět let. Co si rodiče v bytě sami neudělali, to nebylo (i když to teoreticky měl udělat PBH). A dokonce někdy ani to nemohli. Když si chtěli za své koupit nový sporák, tak dva roky pokorně prosili na PBH, aby mohli ten starý odpojit a vyhodit, než jim to dovolili.

  Asi podléháte stejnému klamu, jako všichni ti, co tvrdí, jak za socializmu bylo dobře a dokládají to zněními různých zákonů a vyhlášek. On papír snese všechno, ale ve skutečnosti z těch zákonů a vyhlášek neplatila ani čárka, pokud to načalstvo nechtělo.

 • 2. 8. 2018 18:09

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  U nás se chodilo do "komunálu". Ale přesně jak píšete, čekalo se dost dlouho. Lepší bylo mít známého, co se na to o víkendu podíval.

  https://youtu.be/YgCqwJc0esU?t=2m2s

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).