Hlavní navigace

Názor k článku Vyšší důchody pro všechny. Babišova vláda prosazuje změny za desítky miliard korun od robin ferda - Snažil jsem se to zkrátit a asi se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 3. 2018 18:58

  robin ferda (neregistrovaný) ---.aim-net.cz

  Snažil jsem se to zkrátit a asi se moje zdělení stalo nesrozumitelným. Jen chtěl dát konkrétní případ, že se to zdanění nemusí až tak moc lišit. Rozhodně mě názory zajímají a možná mě přesvědčíte o lepší variantě...
  (Ps.: Skutečně máte zapotřebí to tykání ve stylu dehonestace "protivníka"? Celkem to snižuje úroveň Vašeho projevu a to si zrovna Vaše věcné názory ke spoustě článků čtu opravdu rád. Omlouvám se, pokud jsem si Vaše "ty debile, plácáš hlouposti" vyložil špatně :-D)

  zaměstnání: 15,5 k hrubého- superhrubá 20 800 Kč, čistého cca 10 670 Kč (nemám podepsané prohlášení k dani, tzn. slevu na dani na poplatníka využiji až na konci roku u živnosti)---- kdybych si to, co vyfakturuji na firmu, vyplácel jako výplatu, odvedu cca 48% (pojem "daním" nedělím slovíčkařením na DPFO, sociální, zdravotní). Možná je blbost vůbec být zaměstnaný a vůbec nikdy se to finančně, ani kvůli tomu důchodu, nevyplatí. Mám to jen kvůli tomu iracionálnímu pocitu "platím si něco na důchod", který se tady všichni úspěšně snaží v živnostnících vyvolat.

  OSVČ: vedu kvůli využití odčitatelných položek z daně (životní poj., penzijní, nějaký ten dar...) a slev na dani (na osobu a za umístění dítěte). Tam se mi to vyplatí do těch cca 400 k zisku, zdanění výrazně nižší. Nad těch 400 k zisku je zdanění plná palba bez jakýchkoli slev a zvýhodnění 15% DPFO+ 1/2(29,2% sociální+ 13,5%) = 36,35% (což je, kruci, ještě víc než jsem si "pamatoval")
  Používám reálné náklady. Zkoušel jsem na živnost brát "výhodnější zakázky", co mají menší náklady, ale ani tak, se mi paušál nevyplatil. Firma se zakládala kvůli tomu, že některé větší firmy nechtějí se mnou jako OSVČ spolupracovat, ale s.r.o. se mnou jako jediným vlastníkem jim nevadí (tzn. některé zakázky se tam fakturovat musí).

  tak jsem se tady slově vyblil... jen do mě :-D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).