Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vyšší důchody pro všechny. Babišova vláda prosazuje změny za desítky miliard korun od Obsazeno - kde chce vzít 14 miliard?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2018 13:33

  Kde chce vzít 14 miliard? (neregistrovaný) 77.234.40.---

  Ale to je přece jednoduché. Už to tu jednou bylo. Provede se zrychleným tempem "Malá důchodová reforma II. " . Ta první proběhla za vlády Petra Nečease a nejlepšího ekonoma světa, pana Kraďouska. V té době přišli důchodci v pásmu důchodů od 10000-15000 minimálně o 600 Kč měsíčně. Bylo to na zásah Ústavního soudu ČR, o prosazení větší zááásluhovosti !!! Těm co měli pod 10000,- se nic vzít nedalo, protože ti by si to šli dofasovat na sociálních dávkách na sociálku ( víme o kom mluvíme ? ne ? ). A pro ty vysokopříjmové chudáky, kteří brali v té době důchody přes 18000,- Kč a více, bylo nutno zajistit aby mohli mít důchody přes 25000,-Kč. Protože za nějakých 20000,- se přeci nedá žít. A tak se udělala reforma, která spočívala ve zrušení 3. redukční hranice a zároveň snížení druhé redukční hranice. No a bylo to. U nás ve firmě, lidé těsně před důchodem, houfně utíkali do předčasného důchodu, když se z mzdové účtárny dozvěděli o kolik budou mít vyměřený starobní důchod nižší. A to byli za předčasný důchod také kráceni. Jenže o tom nás Naše lžitelevize nějak zapoměla informovat. Takže hlavním tématem byla "velká důchodová reforma", která spočívala v zavedení II. důchodového - rozkrádacího pilíře, který měl být už v té době výhoný jen pro lidi s přijímem nad 45000,- Kč měsíčně. Takže zase jen pro ty zásluhově zasloužilé. A dnes ? Tak poslouchejte Babiše co připravuje.... a trochu se zajímejte. Na okradení té početně nejsilnější -"střední třídy" důchodců se už zase pilně pracuje. Jen ti to totiž mohou zaplatit, samozřejmě ze svého.

 • 21. 3. 2018 10:41

  Láďa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Tak to u vás na dílně dělali lidi pěknou blbost, protože nikomu se nevyplatilo jít kvůli těmto změnám do předčasného důchodu.
  To pomíjím to, že se malé důchodové reformě u mnoha lidí dalo lehce vyhnout.

 • 7. 4. 2018 0:47

  Empetka (neregistrovaný) ---.110.broadband7.iol.cz

  Prave 2.pilir posiloval zasluhovost, kdo si chtel vytvaret vlastni zdroje k duchodu, mel prilezitost. Jeho zruseni bylo politicky motivovane a stejne to nevyslo, hlavni rusic uz je mimo hru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).