Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vyšší důchody pro všechny. Babišova vláda prosazuje změny za desítky miliard korun od Důchodkyně - Také se připojím. Jsem ve starobním důchodu a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2018 22:48

  Důchodkyně (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Také se připojím. Jsem ve starobním důchodu a na žádné vyskakování to není. Jsem ráda, že se důchodcům přidá, ale nesouhlasím s tím, aby se přidávalo 1000,- Kč důchodcům nad 85 let. Jsou vdůchodu už pěknou řádku let a za tu dobu dostali na valorizacích už dosti peněz, tak že dneska mají větší důchody než ti, co šli do důchodu nyní. Navíc odcházeli do důchodu daleko dříve. A v letech nad 85 let mají stejně skoro všichni příspěvky na péči a benzín, tak že z toho si ty léky můžou zaplatit. A navíc, jsem v důchodu 3 roky, celý život jsem pracovala a teď papám tolik léků, jak málo který důchodce nad 85 let. A taky na ně musím mít. Tak že ve finále jsem pracovala do 60 let a mám menší důchod než moje 85 letá tchýně, která šla do důchodu v 54 letech. Nikomu nic nezávidím, ale chtělo by to trochu spravedlnosti. Když jsem byla v Losinách s vnučkou v aqvaparku, přijel tam celý autobus důchodců se koupat a že je tam ohromné vstupné a všichni na to měli. Můj příspěvek.

 • 30. 8. 2018 16:25

  také důchodce (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Tak v tomto s Vámi souhlasím. Také nesouhlasím s tím, že důchodcům nad 85 let se přidává navíc 1000 Kč. Odůvodňovat to tím, že mají větší spotřebu léků je nesmysl. Ne všichni, jsou mladší důchodci, kteří jsou třeba mnohem více nemocní a potřebují více léků a péče, než ti 85letí. Máte pravdu v tom, že minulými valorizacemi se jim důchody zvedaly mnohem více, než těm, kteří jsou v důchodu posledních pár let - stačí si vyhledat přehled o výši valorizací v minulosti. Byly v % mnohem vyšší. Takže někteří z nich mají důchod skoro stejný, jako ti, kteří do důchodu odcházejí nyní a navíc, jak správně píšete, odcházeli do důchodu v mnohem nižším věku, pro nárok na výplatu důchodu jim stačilo mít odpracováno 25 let, kdežto nyní být odpracováno pro nárok na důchod v letošním roce 35 let. Moje sousedka, nyní 85 letá, byla s dětmi 12 let doma, nepracovala, protože si to prý její manžel nepřál. Potom šla pracovat a do důchodu při 2 dětech odcházela v 55 letech, důchod tedy pobírá už 30 let a ještě skuhrá, jak ho má nízký - prý pouze něco přes 11 000. Pouze o 2000 nižší, než já, který jsem šel do důchodu v 61 letech, pracoval jsem od 18 let a veškerou kvalifikaci jsem si zvyšoval studiem při zaměstnání. Rozdělování důchodců na starodůchodce a novodůchodce je chybné. Někteří starodůchodci jsou na tom lépe nebo stejně, jako ti, co odešli do důchodu nyní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).