Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od anonym - Proč vše musí být zabaleno do plastu? Dřív...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 1. 2009 10:00

    anonymní
    Proč vše musí být zabaleno do plastu? Dřív spousta obalů byla z papíru, se kterým si příroda poradí (kelímky na limo, 1rázové talíře ...) snáze. Dnes z každého nákupu v SM/HM je spousta odpadu. Každá věcička je zabalena do plastu. Klidně to může být zabaleno v papíru. Jsem rád, když mi dají v obchodě zdarma tašku, ale ta by klidně mohla být z papíru. Jednou nám ta ropa bude chybět a pak se budem rvát za vlasy, že místo úhledného obalu z toho mohl být nějaký potřebný lék ... Nevím, jak je to z hlediska nákladů, zda obal z ropy vychází levněji než z papíru.
    Třídění odpadu bylo dost dobře nastartováno, ale pokud občané nebudou nějak finančně motivováni ke třídění, budou vše zase cpát do jedné popelnice. Zvlášť, pokud budou kontejnery na tříděný odpad vyváženy méně častěji a budou přetékat ...
    Docela mne šokoval výkup starého papíru zdarma - papír je potřeba stále a když si jdete koupit něco nového z papíru, stojí to hrozné peníze. Přitom by se mohlo omezit drancování našich lesů a vyrábět (pokud to technologie dovolí) ze starého papíru - ale to by zase nemohli mít zisky majitelé lesů - takže vlastně tady jde kdo z koho - pokud budou chtít mít všichni jen obrovské zisky, tak nás ta hrabivost jednou zahubí - je to obrovské plýtvání vším a všude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).