Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vyplatí se ještě třídit odpady? od ochranář - .. náklady na jeho zpracování nepřevýší náklady na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 1. 2009 12:08

    ochranář (neregistrovaný)
    .. náklady na jeho zpracování nepřevýší náklady na výrobu nových obalů. Do nákladů je třeba zahrnout i zatížení přírodních zdrojů (znečištění vody, ovzduší atd). Např. u recyklovaného papíru se uvádí, že recyklace je mnohem méně šetrná k přírodě (podle použitích chemikálií), než výroba nového papíru. Nebo pokud auta projedou víc benzínu (a tím vyprodukují více škodlivých látek) než ušetří, to je taky na pováženou. Vše je třeba podložit reálnou kalkulací nákladů a přínosů a ne apelovat na city. Lidi, myslete!
  • 14. 1. 2009 12:59

    thr (neregistrovaný)
    Mimochodem řečeno tohle platí i pro láhve - ty zdánlivě ekologické skleněné vratné jsou v reálu dost průser - spousta energie pro výrobu (tavba), víc nafty při rozvozu (jsou těžké), navíc pro opakované použití je i velká spotřeba vody a energie na mytí. PETky jsou zejména při přiměřené recyklaci pro životní prostředí menší zátěž, argument proti je spíš spotřeba ropy, což je cenný a do budoucna těžko nahraditelný zdroj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).