Hlavní navigace

Názor k článku Mega recenze: Vyberte si "bankovní účet zadarmo" na míru od thr - Nesouhlasím, vůbec to není dobrá práce! Z uvedených...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2011 8:55

  thr

  Nesouhlasím, vůbec to není dobrá práce! Z uvedených ústavů používám služby obou a u obou jsou v článku vážné chyby!

  V první řadě Citibank - papírové výpisy stojí 19 korun měsíčně! Je to poměrně nové zpoplatnění, lze snadno přepnout na elektronický výpis zdarma, ale musíte mít klíč, který standardně stojí 450 (to je v článku dobře). Naštěstí ale jeho životnost je udávána na až 10 let, i kdyby to bylo jen 5 let, tak to dělá jen cca 7,50 měsíčně, což je "skoro zadarmo". V praxi ale vydrží asi déle (sám můj už těch 5 let mám a OK), navíc ho řada klientů měla zadarmo či různé slevy (já tuším za 250), čímž se náklady minimalizují. Ovšem ty "minimální náklady" se týkají "stálých klientů", pokud by někdo chtěl kreditku "jen tak zkusit na rok", tak to pak pro něj bude problém citelný.

  Další chyba je u RB - on ten účet je při obratu Premium sice veden zdarma (to je v článku dobře, stejně jako následné výpočty), jenže navíc ještě stojí nějaké peníze elektronický klíč a určitý poplatek je i za zavedení mobilního klíče. Sám v RB účet mám a tohle mi docela vadí, popravdě aktuálně přemýšlím o tom, že účet v RB po letech zruším. Naopak poplatky za transakce mě až tak netrápí - něco to měsíčně stojí, ale celkem OK.

  Každopádně ale v obou případech jsou v článku docela závažné chyby, které mají i vliv na celkové hodnocení nabídek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).