Hlavní navigace

Názory k článku Skrytá rizika pojištění: Některé smlouvy vám mohou každý rok vypovědět

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 5. 2018 23:56

  P (neregistrovaný) 109.75.145.---

  Dvě věci:
  1. Vypovědět životní pojištění ke konci pojistného období neznamená jednou ročně. Pojistné období odpovídá době placení - je-li placeno např. čtvrtletně, lze smlouvu vypovědět 4x do roka.
  2. Nepochopil jsem poslední odstavec o státní pojišťovně. Co to je? Nevím, že by existovalo státní pojištění invalidity.

 • 19. 5. 2018 19:51

  Autor (neregistrovaný) 37.44.16.---

  ad 1) pojistné období je definováno ve smlouvě, zpravidla je roční. Na druhou stranu existu jí pojišťovna, která umožňuje vypovědět pojištění libovolně. Doba placení neodpovídá pojistnému období. (To že mnohé pojišťovny nebudou po vás zbývající pojistné vymáhat je jiná věc).
  ad 2) V rámci povinného sociálního/důcho­dového "pojištění", které platíte z většiny příjmů, je nárok na invalidní důchod. S přimhouřením oka se tomu dá říkat pojištění, i když je to ve skutečnosti daň/výpalné. Více viz http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/davky/invalidni-duchody.htm

 • 21. 5. 2018 0:05

  D (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Nerozumím zcela smyslu článku. jaká skrytá rizika? Pojistím-li si svůj život, zdraví, nebo majetek komerčně, tak je to v podstatě obchodní kontrakt klienta a podnikajícího subjektu-pojišťovny. Zákon jasně stanoví za jakých podmínek se lze z tohoto vztahu vyvázat. Výpověď pojistné smlouvy může nastat jak ze strany klienta, tak pojišťovny. Jednou z možností je nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Tady ale pozor - ne každá pojišťovna má ve smluvních podmínkách že při področní splatnosti rovná se počet splátek počtu pojistných období. Např. u Kooperativy to tak platí, tzn můžete smlouvu vypovědět ž týdnů před každou lhůtou splatnosti, takže např. 4 krát do roka. pak jsou ale pojišťovny (např. Česká pojišťovna) kde si může klient sice sjednat področní platby, ale pojistné období je pořád roční, takže i smlouvu lze zrušit pouze jednou ročně, Jedinou smlouvu, ve které je pojišťovna vůči klientovi malinko znevýhodněna je životní pojištění. Když Vás pojišťovna jednou přijme, tak ho zrušit může klient, ovšem pojišťovna musí dodržet sjednanou dobu tj. třeba 30 let. Tady ale pozor! Málokdo si uvědomuje, že životní pojištění dneska může obsahovat různá připojištění např. úraz, hospitalizaci,pra­covní neschopnost... atp. Pojišťovna Vám nemůže vypovědět riziko smrti, ovšem ostatní ano. Takže například když si za rok 5 krát zlomíte ruku, tak Vám riziko úrazu vypoví pravděpodobně každá pojišťovna, protože jste prostě příliš rizikovým klientem. Ovšem riziko smrti Vám musí ponechat dál.
  Ale stejně pořád nechápu nadpis článku. Je přeci jasné, že když si třeba pojistím domácnost a za rok mě 5 krát vykradou, že se mě každá pojišťovna jako klienta, který si neumí zabezpečit svůj majetek (případně ho mám umístněný na velice rizikověm místě) zbaví.Naší základní povinností je pečovat o své zdraví i majetak! A pokud tak neděláme, tak pojišťovny nás samozžejmě nebudou chtít za partnery. Jaképak skryté riziko?

 • 24. 5. 2018 6:31

  Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Skrytá rizika ve smyslu nemusíte se o nich dočíst ze smlouvy ani z pojistných podmínek, protože vyplývají ze zákona. Navíc ze zákona, kdy klient ví, co je životní pojištění...

  "Pojišťovna Vám nemůže vypovědět riziko smrti, ovšem ostatní ano." V článku jsem se pokusil vysvětlit, že tomu tak není u všech pojišťoven.
  U pojištění domácnosti vám pojišťovna může vypovědět smlouvu po první pojistné události nebo každý rok bez pojistné události.
  V článku jsem zdůrazňoval, že některé pojišťovny vám mohou vypovědět i pojištění invalidity či vážných nemocí. Kde časté plnění nepřipadá v úvahu.

 • 21. 8. 2018 10:36

  Savana (neregistrovaný) 178.255.168.---

  Dobrý den,
  podle jakého § mi pojišťovna nemůže vypovědět riziko smrti, ovšem ostatní ano.... ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).