Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Skrytá rizika pojištění: Některé smlouvy vám mohou každý rok vypovědět od P - Dvě věci: 1. Vypovědět životní pojištění ke konci pojistného...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 5. 2018 23:56

  P (neregistrovaný) 109.75.145.---

  Dvě věci:
  1. Vypovědět životní pojištění ke konci pojistného období neznamená jednou ročně. Pojistné období odpovídá době placení - je-li placeno např. čtvrtletně, lze smlouvu vypovědět 4x do roka.
  2. Nepochopil jsem poslední odstavec o státní pojišťovně. Co to je? Nevím, že by existovalo státní pojištění invalidity.

 • 19. 5. 2018 19:51

  Autor (neregistrovaný) 37.44.16.---

  ad 1) pojistné období je definováno ve smlouvě, zpravidla je roční. Na druhou stranu existu jí pojišťovna, která umožňuje vypovědět pojištění libovolně. Doba placení neodpovídá pojistnému období. (To že mnohé pojišťovny nebudou po vás zbývající pojistné vymáhat je jiná věc).
  ad 2) V rámci povinného sociálního/důcho­dového "pojištění", které platíte z většiny příjmů, je nárok na invalidní důchod. S přimhouřením oka se tomu dá říkat pojištění, i když je to ve skutečnosti daň/výpalné. Více viz http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/davky/invalidni-duchody.htm

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).