Hlavní navigace

Reforma zřejmě Sněmovnou projde, bude mít nejsilnější vládní strana na svém kontě avizované PLUS, nebo naopak MINUS?!

20. 8. 2007
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Srpen mezi svým šestým až devatenáctým dnem byl bohatý, především na černá, tedy plusová čísla. Finanční instituce hlásily jeden dobrý výsledek za druhým. Zřejmě se nám daří dobře a téma reformy veřejných financí je o to více aktuální. Premiér Mirek Topolánek si může mnout ruce. Daňový balík po víkendovém jednání Sněmovnou projde, rebelové z jeho vlastní strany mu slíbili podporu.

DESETNÍK 113/2007 (6.8. 2007 – 19.8. 2007)

Může se obejít česká politika bez rebelů, urážlivých billboardů a překotných výkřiků? Nikoli! Už jsme si to zažili, když se hledala nová vláda, a když už ji máme, nedokáže se ani pořádně dohodnout na tom, zda prosadit či neprosadit reformu. Přesto i v tomto bodě k domluvě došlo. Rebelové ze samotné ODS nakonec premiérovi Mirku Topolánkovi podporu při prosazení reformy ve Sněmovně slíbili. Potvrdil to včera v Otázkách Václava Moravce poslanec Vlastimil Tlustý.

A další rebelové, tentokrát známá dvojka Melčák s Pohankou, bývalí poslanci ČSSD, už na reformu kývli dříve. Vláda si tak může být jistá, že reformu prosadí. Potřebný 101 hlas k dispozici má, i když větší jistotu by jí přinesl hlas lidovce Ludvíka Hovorky, který má výhrady například kvůli zavedení poplatků u lékaře. Ten sice rozhodnut o svém postoji ještě není, ale možná se změní po jednání s šéfem lidovců Jiřím Čunkem a v poslaneckém klubu. Mirek Topolánek si tak na své konto může konečně připsat PLUS, dokázal se dohodnout. Jaké plus to však přinese nám, daňovým poplatníkům? Připomeňme si články Petra Zámečníka a Petra Bukače z letošního roku:

Anketa

A co vy na daňovou reformu, řadíte se mezi její odpůrce či příznivce? Hlasujte právě teď!


Další plus, tentokrát pro finanční instituce

Rekordní zisky, zvýšení zisku, zvýšení počtu klientů. Takové jsou výsledky po prvním pololetí letošního roku. Finančním institucím se daří, lidé jsou více ochotni utrácet či sázet na jistotu v podobě pojištění. Ze zpráv, které obdržela redakce finančního serveru Měšec.cz, jsme vyvodili zajímavý závěr. Finančním institucím se dařilo ve srovnání s předchozím rokem průměrně o 38 % lépe, i když právě tento průměr nelze brát jako směrodatný. Bude tomu tak i v druhém pololetí? Možná právě o tom bude Desetník v roce 2008.

Pololetní výsledky Allianz pojišťovny

Zisk AXA penzijního fondu vzrostl meziročně téměř stoprocentně

ING hlásí rekordní výsledky v druhém čtvrtletí; základní čistý zisk vzrostl o 36,7 %

Raiffeisen International pokračuje ve zvyšování zisku

Zpráva o hospodaření ING Penzijního fondu za první pololetí roku 2007

Za první pololetí 2007 vykázala Skupina ČSOB čistý zisk ve výši bezmála 6 miliard Kč

Penzijní fond Komerční banky zvýšil meziročně pololetní zisk o 34 % na 285,2 milionu Kč

Penzijní fond České spořitelny je druhým největším fondem na českém trhu, má již více než 590 tis. klientů


Účty na klíč začnou vytlačovat výhodné balíčky

Už je to tady. Banky si zřejmě řekly: „Výhodným balíčkům je konec, lidé budou platit za to, co opravdu potřebují a využijí!“. Takovým účtem je například Osobní účet České spořitelny, která nový typ běžného účtu ohlásila dne 10. srpna. Na jednu stranu to vypadá, že nám finanční domy vyšly vstříc a můžeme si navolit služby, které skutečně využijeme. Na druhou stranu je ale pravdou, že klienti občas ani neví, co vlastně potřebují, takže si mohou navolit služby, které zase ani nevyužijí. Jsou tedy účty na klíč skutečně výhodné? A vyjdou nás levněji než výhodné balíčky? Právě to jsme se snažili rozluštit v analýze účtů, kdy jsme porovnávali několik výhodných balíčků tří největších tuzemských bank a přidali k tomu srovnání ohlášeného Osobního účtu ČS: Nastává revoluce běžných účtů! Kdo z toho vytěží nejvíce?

Tip do článku - účto fakturace duben

Téma bank a jejich účtů a služeb je ostatně velmi diskutované. Dokazuje to i hojná četnost příspěvků v naší diskuzi. Finanční server Měšec.cz vám proto v tomto týdnu nabídne první díl velkého seriálu, který banky a jejich produkty detailně prozkoumá. Seriál bude v režii redaktora Petra Bukače, který slibuje, že se na banky a další retailově zaměřené finanční instituce podívá ze všech úhlů.

A co dalšího přinesly uplynulé dva týdny v ekonomickém dění?


Finanční novinky:

Anketa

Bude se dařit finančním institucím i v druhém pololetí?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).