Hlavní navigace

MasterCard spouští službu „purchase with cashback“

Na zavedení služby cashback dlouhodobě spolupracuje společnost MasterCard s jednotlivými českými bankami. Karty Maestro společnosti MasterCard jsou připraveny na poskytování služby „purchase with cashback“ v celé Evropě včetně České republiky již od dubna 2007. V tuto chvíli probíhá v České republice pilotní projekt České spořitelny nejen pro MasterCard ale pro všechny typy platebních karet. Celoplošné zavedení této služby záleží na možnostech jednotlivých obchodníků a bank, očekávat ho můžeme jak pro MasterCard tak pro ostatní typy platebních karet ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Sdílet

Zavedení služby cashback může v budoucnu vést k méně častému používání bankomatů. Především v těch částech České republiky, ve kterých je bankomatů nedostatek, zvýší zavedení služby cashback pohodlí držitelů karet. Věřím, že výběry hotovosti při platbě na pokladnách se stanou brzy běžnou součástí používání karet u obchodníků.

Služba „purchase with cashback“ představuje nový servis k transakcím realizovaným u obchodníků či poskytovatelů služeb. Držitelé karet budou moci na pokladnách nejen platit za zboží či služby, ale také vybírat peníze ze svého účtu obdobně jako z bankomatů. Podmínkou služby „purchase with cashback“, jak již vyplývá ze samotného názvu, je tedy realizace nákupu. Další podmínkou je, že nákup i výběr hotovosti musí být uskutečněn ve stejné měně.

Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).