Hlavní navigace

Přes 30 000 klientů České spořitelny si sestavilo svůj Osobní účet

Česká spořitelna nabízí od 10. srpna 2007 revoluční Osobní účet, který si mohou klienti sestavit individuálně podle svých potřeb. Nejde o balíček služeb, který je předem nastavený, ale každý klient si může sám vybrat z různých produktů a služeb. Od druhé poloviny června probíhalo v části pobočkové sítě České spořitelny pilotní testování účtu. Během pilotu si svůj Osobní účet sestavilo více než 30 000 klientů, přičemž přes 20 % z nich si transakční účet u České spořitelny otevřelo nově.

Sdílet

„Není možné sestavit pevné balíčky, které by vyhovovaly všem skupinám klientů a jejich potřebám. Podle výzkumu, který pro Českou spořitelnu realizovala agentura TNS AISA mezi 800 klienty českých bank, 85 % z nich přivítá možnost sestavit si účet podle vlastních představ. Během přípravy nového účtu, který by postupně měl nahradit všechny stávající účty pro soukromou klientelu, jsme vycházeli z předpokladu, že neexistuje průměrný klient. Ať si tedy každý vybere účet, který si sám složí,“ uvedl Martin Techman, ředitel úseku rozvoj obchodu.

V Osobním účtu České spořitelny si klient může vybrat až 30 různých druhů a úrovní produktů a navazujících služeb a k tomu získává automaticky vedení účtu, pravidelný výpis, spořící plán a trvalé příkazy. Klient může vybírat z produktů a služeb jako např. debetní karta, neomezený počet výběrů z bankomatů ČS zdarma, neomezený počet plateb v rámci ČR zdarma, SERVIS 24, kontokorent či např. pojištění schopnosti splácet. Úročení Osobního účtu České spořitelny se může pohybovat až na úrovni 2% p.a., v závislosti na volbě klienta. „Klienti si mohou v průběhu času Osobní účet České spořitelny kdykoli zdarma upravit podle toho, co opravdu využívají a podle jejich měnících se životních situací a potřeb,“ zdůraznil Martin Techman.

Ohlasy klientů na Osobní účet České spořitelny byly již během pilotního provozu vysoce pozitivní. Zájem o nový účet projevují zejména mladší klienti. Nejčastěji volenými produkty jsou: debetní karta, bezplatné výběry z bankomatů ČS a kontokorent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).