Hlavní navigace

Citibank a.s. získala klienty pro svou novou službu, zúčtování obchodů na energetické burze

Citibank a.s. získala první tři klienty pro svou novou službu, kterou je zúčtování obchodů (clearing) s elektřinou na Energetické burze Praha (PXE). „První dva klienti – EDF Trading Limited a První energetická a. s. již mají podepsané smlouvy, třetí by tak měl učinit v nejbližších dnech. Jednáme zároveň i s dalšími firmami, které budou na burze obchodovat“, uvedl Filip Záhořík, vedoucí útvaru správy cenných papírů Citibank a.s.

Sdílet

Nová služba doplňuje produktovou nabídku Citibank v oblasti transakčních služeb s cennými papíry a deriváty pro korporátní klientelu. „Navazujeme tak na tradici inovativních řešení šitých na míru jednotlivým klientům“, uvedl Záhořík.

Služba umožňuje zúčtování (clearing) zobchodovaných kontraktů s elektřinou. Zajišťuje tak veškeré platby mezi členem PXE (klientem Citibank a.s.) a ostatními subjekty, které se účastní vypořádání obchodů.

Skupina Citi zajišťuje zúčtování obchodů na více než osmdesáti světových burzách. Díky svým globálním zkušenostem garantuje klientům v Česku nejvyšší standard služeb, stejný jako na nejvyspělejších trzích.

Obchodování na PXE bylo zahájeno 17. července 2007. Významné obchody se začaly uskutečňovat v minulém týdnu, kdy se začalo na burze obchodovat se silovou elektřinou s termínem dodání v letech 2008 a 2009 (spojený produkt dvou futures na oba roky). Cílem energetické burzy je větší transparentnost při tvorbě ceny elektřiny. Na burze má obchodovat zhruba 25 firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).