"Pokud patříte mezi superkonzervativní investory, nakupujte jenom bitcoin."
Tak tahle věta mě fakt pobavila. Superkonzervativní investor se samozřejmě všem kryptoměnám vyhýbá širokým obloukem.
Jinak se obávám, že dobré časy pro bezhlavé investice do kryptoměn už skončily. Z věci, kterou znalo jen pár uhrovatých šílenců se stala loni na podzim mánie. Dokonce i v Albertu na nástěnce, kam jinak píšou maminy, že prodají kočárek, jsem zahlédl reklamu na koupi BTC. Tipnul bych si, že jako bublina se to už moc šířit nebude a na to aby to dál rostlo, by se to muselo začít víc používat jako měna (což úplně nevylučuju, ale zatím to na to moc nevypadá) a ne jen jako šílená spekulace nebo uchovatel hodnoty.
Zaměňujete pojmy "superkonzervativní investor" a "vyvážený investor". Zatímco vyvážený investor opravdu může třeba celkem 10% volného majetku investovat ve stylu fondu rizikového kapitálu do nějakých šíleností (typu kryptoměny, AAA Auto, KITD, řecké dluhopisy, akcie Microsoftu v době jeho vstupu na burzu...), z nichž 9 nevyjde a desátá mu to dostatečně vynahradí, tak superkonzervativní investor tohle nedělá. Ten diverzifikuje mezi matrací, spořícím účtem, stavebním spořením a byty pro děti.
Abychom nakonec nezjistili, že s více penězi žádný superkonzervativní investor není, protože k většímu majetku obvykle konzervativní nebo superkonzervativní přístup nevede.
Tak asi stejná osoba se nebude rozhodovat mezi řeckými dluhopisy a stavebním spoření, které je s 3% pa pro 20 000kč ročně.
Superkonzervativní investor samozřejmě nezískává podstatnou část svých peněz investicemi. Peníze se dají získat superkonzervativně třeba i prací, krádeží, dědictvím.. Takových lidí je spousta a jsou mezi nimi i velmi bohatí.
A mezi stavebním spořením a řeckými dluhopisy se nikdo nerozhoduje, špatně čtete příspěvky, na které reagujete.