Hlavní navigace

Názor k článku Povinné ručení 2009 – podrobný přehled od anonym - Ano, je to velká ekologická zátěž. I to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2008 15:08

  anonymní
  Ano, je to velká ekologická zátěž. I to auto má díky vyššímu odběru proudu sice o trochu, ale vyšší spotřebu má. Zrovna tak jako když nevypnete TV přes hlavní vypínač, ale necháte jej v pohotovostním stavu, tak něco málo žere. Když to vynádobíte počtem (nejen TV) přístrojů na planetě, zjistíte, že nějaká ta elektrárna jede jen na tyhle účely. Pokud je to elektrárna vodní, tak neškodí, ale když je to uhelná nebo v Americe na ropu či plyn, tak u těchto elektráren jsou ještě další nezdravé jevy. Není to z mé hlavy, ale už jsem to několikrát nezávisle na různých zdrojích četl. A nejsem taky žádný GreenSpace... Dostali jsme se trochu mimo téma, ale svět se snad kvůli tomu nezboří.

  Žárovky se mění častěji, než uvádíte Vy (nebo jezdíte s nesvítícími žárovkami - o taková vozidla není na našich silnicích nouze), rovněž tak baterie. Otec na Cliu třeba mění v hlavních světlometech po 2 - 3 měsících - už to říkal i v servisu, ale tam mu řekli, ať se nediví, že je to normální, zvláště na horkého počasi nemají žárovky žádné chlazení a tak odcházejí. Leze to i do peněz.
  Když se nesvítilo, vydržela mi baterka 4 a 5 let, ta poslední je stará necelé 2 roky a v servisu mi už prorokují její blížící se konec.

  Nebo asi fakt máte divné auto ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).