Hlavní navigace

Názor k článku Poštovní spořitelna porušuje zákon, nedostatečně informuje klienty. Ti za to zaplatí od Patrik Chrz - Podle mě je hlavním "kamenem úrazu", že jde...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 2. 2011 17:49

  Patrik Chrz

  Podle mě je hlavním "kamenem úrazu", že jde o zůstatek a nikoliv obrat. Je to docela "rána pod pás" majitelům kontokorentu, kteří už tak platí 19 Kč. V případě jeho využití tak rázem vyjde na 69 Kč + úroky.
  Za ekvivalent "ušlého zisku" lze kartou FIO vybrat z bankomatu 3 - 4 krát za měsíc, což sice není tak pohodlné, jako neomezený počet výběrů, ale je to něco, čemu se dá přizpůsobit. Navíc FIO slibuje (a snad opravdu i plánuje) přijít s nějakou variantou výběrů z bankomatů zdarma (koupila síť Pharro), tak může být docela zajímavé. To že nejde kartou vydávanou zdarma k účtu (u placené Visa electron to jde) platit na Internetu může někdo považovat i za bezpečnostní výhodu (naopak kartu PS nejde proti platbám na Internetu zablokovat). Sehnat bezplatnou kartu (ať kreditku (Citi, GE, mBank) či debetku (mBank, Axa)) s možností platit na Internetu je menší problém, než sehnat bezplatný účet.
  Stejně tak mi přijde pro větší část klientů schůdnější podmínka obratu na kartě jako má mBank, než ten zůstatek.
  Ohledně "nadužívání" výběrů z bankomatu - je otázka, jak moc finančně zatěžující to pro ČSOB bylo. Bankomaty byly její a jestli klient vybral 30 x po stovce nebo 1 x 3000 Kč nemá na objem dotací bankomatů vliv (naopak to omezí nápor po výplatách). Jen ČSOB ví, jestli to pro ní znamená nějakou finanční zátěž.
  Samozřejmě, že jde PS nahradit, jen už to není tak jednoduché. Např. FIO (účet s neomezenými platbami v rámci ČR a SR) + mBank (platby na Internetu) + vkladní knížka (ČS nebo PS) - bezplatné výběry na poště (pro ty, pro které jsou otvírací hodiny pokladen FIO moc krátké a má k dispozici pobočku pošty s delšími).
  Uvidíme, s čím přijde ZUNO, třeba překvapí (ale obávám se, že asi ne :( ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).